Jak si zachovat klidnou mysl

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Nejistota, strach, obavy – o budoucnost, o vlastní zdraví, o rodinu, o práci. To vše se nás začalo se začátkem plošné karantény týkat. V této nejistě a rozběhané době nejvíc potřebujeme zachovat klidnou mysl. Tento první díl vysílání Koronavirového speciálu nám všem má pomoci zachovat klidnou mysl i v nejisté době. Zobrazit více…

Radvan nám pomůže se na současnou situaci podívat ze tří úhlů – z pohledu matematické statistiky, psychologie a medicíny bylo pomyslným deštníkem nad celou situací, která se kolem nás děje. Dotkla se mnoha témat, od statistiky a faktů, přes prožívání a naši možnost změnit naše vnímání, přes všímavost sami k sobě, komunikaci i se svými rodinami. Ohlédneme se zpět a naučíme se, co si z podobných situací odnést a jak na to.

Co se dozvíte?

  • Jakým informacím věnovat pozornost
  • Jak zachovat klidnou mysl a pozitivní naladění
  • Jaká poučení si k podobným situacím můžeme vzít z minulosti
  • Co je psychologie štěstí

Kdo je Radvan Bahbouh?

Radvan Bahbouh je vedoucím katedry psychologie na Univerzitě Karlově a zároveň vede tým koučů v QED. Je autorem metody sociomapování.

Sám o sobě na stánkách QEDu říká: „Koučování se věnuji aktivně už 20 let. Jelikož kombinuji účinné prvky různorodých psychologických směrů, a využívám psychologických poznatků a dovedností k tomu, abych své postupy vhodně individualizoval, jsem představitelem psychologického koučování. Koučování se věnuji i didakticky. O psychologii sebekoučování jsem napsal knihu Pohádka o ztracené krajině. Vedle koučování jsem absolvoval řadu různých psychoterapeutických výcviků a mám psychoterapeutickou praxi, zaměřenou především na krizové intervence. Jednou z mých nejsilnějších stránek je schopnost inspirovat lidi k osobnímu růstu.

Sketchnota

96 min | 19. 3. 2020 | Pořad: Koronavirový speciál

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat