Jak si zachovat klidnou mysl

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Nejistota, strach, obavy – o budoucnost, o vlastní zdraví, o rodinu, o práci. To vše se nás začalo se začátkem plošné karantény týkat. V této nejistě a rozběhané době nejvíc potřebujeme zachovat klidnou mysl. Tento první díl vysílání Koronavirového speciálu nám všem má pomoci zachovat klidnou mysl i v nejisté době. Zobrazit více…

Radvan nám pomůže se na současnou situaci podívat ze tří úhlů – z pohledu matematické statistiky, psychologie a medicíny bylo pomyslným deštníkem nad celou situací, která se kolem nás děje. Dotkla se mnoha témat, od statistiky a faktů, přes prožívání a naši možnost změnit naše vnímání, přes všímavost sami k sobě, komunikaci i se svými rodinami. Ohlédneme se zpět a naučíme se, co si z podobných situací odnést a jak na to.

Co se dozvíte?

  • Jakým informacím věnovat pozornost
  • Jak zachovat klidnou mysl a pozitivní naladění
  • Jaká poučení si k podobným situacím můžeme vzít z minulosti
  • Co je psychologie štěstí

Kdo je Radvan Bahbouh?

Radvan Bahbouh je vedoucím katedry psychologie na Univerzitě Karlově a zároveň vede tým koučů v QED. Je autorem metody sociomapování.

Sám o sobě na stánkách QEDu říká: „Koučování se věnuji aktivně už 20 let. Jelikož kombinuji účinné prvky různorodých psychologických směrů, a využívám psychologických poznatků a dovedností k tomu, abych své postupy vhodně individualizoval, jsem představitelem psychologického koučování. Koučování se věnuji i didakticky. O psychologii sebekoučování jsem napsal knihu Pohádka o ztracené krajině. Vedle koučování jsem absolvoval řadu různých psychoterapeutických výcviků a mám psychoterapeutickou praxi, zaměřenou především na krizové intervence. Jednou z mých nejsilnějších stránek je schopnost inspirovat lidi k osobnímu růstu.

Sketchnota

96 min | 19. 3. 2020 | Pořad: Koronavirový speciál

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství