Green deal

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Přednáška Soni Jonášové vám nabídne komplexní přehled o Zelené dohodě. Co nám brání ji akceptovat, pochopit a uvést z ní to nejlepší do praxe? Proč budí tolik emocí? A věděli jste, že není jen o energetice? Pochopíte její základy a nahlédnete i do hlav Čechů, kteří na ni mají možná až překvapivý názor. Zobrazit více…

Zelená dohoda pro Evropu budí u české veřejnosti emoce. Na první dotaz, jestli jsou lidé PRO nebo PROTI dvě třetiny odpoví, že proti. Když se však seznámí se základními pilíři, přes 90 % s nimi souhlasí. Co nám brání ji akceptovat, pochopit a uvést z ní to nejlepší do praxe? Proč budí tolik emocí? A věděli jste, že zdaleka není jen o energetice? Na online přednášce pochopíte její základy a odnesete si konkrétní informace a zajímavosti pro to, abyste pochopili, že občasný překlad „úděl“ je skutečně mimo, protože naše společná práce na jejím naplňování může být nejen smysluplná, ale i fakt zajímavá byznysová příležitost a konečně smysluplné směřování pro nás všechny. Jen ji pochopit!

Kdo je Soňa Jonášová?

Soňa je absolventkou oboru Zemědělské inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. INCIEN (Institut Cirkulární Ekonomiky), který od roku 2016 funguje též na Slovensku, založila po zahraničním studiu a stážích v Holandsku a Španělsku. Od roku 2014 v Česku aktivně propaguje témata cirkularity a udržitelnosti. Stála u zrodu platforem jako Český cirkulární hotspot nebo Změna k lepšímu, protože propojování správných lidí v rámci konkrétních projektů považuje za klíčové pro transformaci udržitelnosti ze slov do činů. Ráda staví mosty mezi světy a to například tak, že je členkou poradních rad veřejných institucí (např. Komise pro problematiku klimatu Úřadu vlády) významných firem (např. Škoda Auto) a současně studuje doktorát v sociální ekologii na Karlově Univerzitě.

Denisa Koderlová

60 min | 22. 11. 2023 | Oblast: Udržitelnost

Mohlo by vás zajímat