Vytváření sítí

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Pokud se chcete dozvědět, jak je možné řešit celospolečenské otázky, je tento díl právě pro Vás. S Jánem Košturiakem jsme tentokrát hovořili o sítích. Zobrazit více…

Proč vysílání sledovat?

  • Dozvíte se, k čemu je vlastně dobré vytvářet sítě a proč bychom měli tvořit sítě různorodé.
  • Vše dokládáme na konkrétním příkladu Dobrého Pastiera, kde je Ján Košturiak aktivím spolutvůrcem a kde zároveň vznikl i tento díl.

Kdo je Ján Košturiak?

Vystudoval strojírenství a průmyslové inženýrství, dlouhodobě spolupracoval s největší evropskou společností pro aplikovaný výzkum Fraunhofer, spolupracoval na vývoji systému Simple++ (dnes PlantSimulation) a na desítkách inovací s nadnárodními i domácími firmami – např. VW, Mercedes, Siemens.

Je spoluzakladatel společnosti IPA Slovakia, zemědelského družstva Agrokruh, spolupracuje na vývoji customizovatelného eBiku a jeho aditivní výrobě, buduje vlastní Podnikatelskú univerzitu, ve které propojuje inovátory a podnikatele. Pracuje v komunitě Dobrý pastier, ve které nachází 350 lidí z okraje společnosti návrat do života s pomocí podnikatelských aktivit.

Žije mezi Varínem na Slovensku a Měrůtkami na Moravě s manželkou Milenou a dětmi Jánem, Lucií a Zuzanou. Věnuje se jízdě na horském kole, turistice a psaní knih.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat