Vytváření sítí

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Pokud se chcete dozvědět, jak je možné řešit celospolečenské otázky, je tento díl právě pro Vás. S Jánem Košturiakem jsme tentokrát hovořili o sítích. Zobrazit více…

Proč vysílání sledovat?

  • Dozvíte se, k čemu je vlastně dobré vytvářet sítě a proč bychom měli tvořit sítě různorodé.
  • Vše dokládáme na konkrétním příkladu Dobrého Pastiera, kde je Ján Košturiak aktivím spolutvůrcem a kde zároveň vznikl i tento díl.

Kdo je Ján Košturiak?

Vystudoval strojírenství a průmyslové inženýrství, dlouhodobě spolupracoval s největší evropskou společností pro aplikovaný výzkum Fraunhofer, spolupracoval na vývoji systému Simple++ (dnes PlantSimulation) a na desítkách inovací s nadnárodními i domácími firmami – např. VW, Mercedes, Siemens.

Je spoluzakladatel společnosti IPA Slovakia, zemědelského družstva Agrokruh, spolupracuje na vývoji customizovatelného eBiku a jeho aditivní výrobě, buduje vlastní Podnikatelskú univerzitu, ve které propojuje inovátory a podnikatele. Pracuje v komunitě Dobrý pastier, ve které nachází 350 lidí z okraje společnosti návrat do života s pomocí podnikatelských aktivit.

Žije mezi Varínem na Slovensku a Měrůtkami na Moravě s manželkou Milenou a dětmi Jánem, Lucií a Zuzanou. Věnuje se jízdě na horském kole, turistice a psaní knih.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství