Peníze x Kryptoměny

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

V dnešním InspiRáciu zabrousíme do světa tradičních financí a digitálních měn, které se pomalu tradičními stávají! Jsou to ale vůbec měny? Jakou mají perspektivu v rychle se proměňujícím světě? A nahradí někdy peníze tak jak je známe dnes? Pokud se chcete dozvědět více, pak jste tu s námi správně. Zobrazit více…

Spolu s Pavlem Kysilkou, dlouholetým bankéřem a zakladatelem 6D, a Vaškem Hollerem, zakladatelem Cryfinu, si budeme povídat o tom, co jsou to peníze, jak získávají nebo ztrácejí svoji hodnotu a zda je již blízko doba, kdy úplně přestaneme používat hotovost. 

Zavítáme také do světa bitcoinu a dalších kryptoměn. Osvětlíme co je to blockchain a jaké jiné využití může tahle technologie vnést do našich životů.  Porovnáme výhody a nevýhody klasických FIAT měn a kryptoměn z hlediska transakčního a investičního potenciálu. Peníze byly a jsou spojovány s touhou po moci, jsou příčinou válek, nepokojů a drancování. Zároveň byly impulsem k zámořským objevům či k rozvoji obchodu a inovacím. Bude jednou to samá platit o kryptoměnách?

O penězích vznikla řada lidových pořekadel a rčení a tak i já se svých hostů zeptám, zda pro ně čas jsou peníze, zda mají peníze až na prvním místě a nebo zda by si pro korunu nechali koleno vrtat :).

Ti z vás, kdo se na nás budete dívat naživo, máte navíc příležitost pokládat hostům otázky spolu se mnou i přímo. Těším se na vás!

Co si z vysílání odnesete?

  • Dozvíte se, jak se kryptoměny liší od standardních peněz (tzv. FIAT měn) a jaké výhody či nevýhody vám a vaší firmě mohou přinést.
  • Pochopíte jak jednoduché nebo složité je začít obchodovat s kryptoměnami, případně do nich investovat.
  • Vysvětlíme vám co je to blockchain a k čemu všemu se může v budoucnu využít.
  • Uslyšíte také jaká rizika dnes ovlivňují nejvíce tradiční peněžní systém.

Hosté

Pavel Kysilka

Pavel má záběr od makroekonomiky, přes finance a bankovnictví až po digitalizaci. Působil jako poradce ministra pro hospodářskou politiku nebo Víceguvernér ČNB, řídil měnovou odluku české a slovenské koruny a podobné projekty v mnoha zemích jako expert Mezinárodního měnového fondu. Byl také 5 let CEO České spořitelny a od 2016 v rámci 6D pomáhá firmám se strategií a změnou obchodních modelů na digitální ekonomiku. Je předsedou Dozorčí rady Českých drah a ČMZRB, členem Rady ČT a prezidentem hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Mimo práci ho můžete potkat často v sedle horského i silničního kola.

Václav Holler

Vašek pochází z Hradce Králové a už na střední škole uspěl se svým týmem v programování, když za software, který optimalizoval 3D tisk, získali ocenění Česká hlavička. Jako mladý programátor sledoval vznik kryptoměn takřka od počátků Bitcoinu. Tehdy ale netušil, že jednou se z nich stane seriózní investiční nástroj. Do světa financí pronikl přes forex. Okolo roku 2015 začal vnímat kryptoměny jako významnou příležitost. Je fanouškem blockchainu a věří, že to je technologie, která změní nejen svět financí. Nyní vede společnost CRYFIN, která se zabývá správou majetku a investováním do kryptoměn.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat