Peníze x Kryptoměny

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

V dnešním InspiRáciu zabrousíme do světa tradičních financí a digitálních měn, které se pomalu tradičními stávají! Jsou to ale vůbec měny? Jakou mají perspektivu v rychle se proměňujícím světě? A nahradí někdy peníze tak jak je známe dnes? Pokud se chcete dozvědět více, pak jste tu s námi správně. Zobrazit více…

Spolu s Pavlem Kysilkou, dlouholetým bankéřem a zakladatelem 6D, a Vaškem Hollerem, zakladatelem Cryfinu, si budeme povídat o tom, co jsou to peníze, jak získávají nebo ztrácejí svoji hodnotu a zda je již blízko doba, kdy úplně přestaneme používat hotovost. 

Zavítáme také do světa bitcoinu a dalších kryptoměn. Osvětlíme co je to blockchain a jaké jiné využití může tahle technologie vnést do našich životů.  Porovnáme výhody a nevýhody klasických FIAT měn a kryptoměn z hlediska transakčního a investičního potenciálu. Peníze byly a jsou spojovány s touhou po moci, jsou příčinou válek, nepokojů a drancování. Zároveň byly impulsem k zámořským objevům či k rozvoji obchodu a inovacím. Bude jednou to samá platit o kryptoměnách?

O penězích vznikla řada lidových pořekadel a rčení a tak i já se svých hostů zeptám, zda pro ně čas jsou peníze, zda mají peníze až na prvním místě a nebo zda by si pro korunu nechali koleno vrtat :).

Ti z vás, kdo se na nás budete dívat naživo, máte navíc příležitost pokládat hostům otázky spolu se mnou i přímo. Těším se na vás!

Co si z vysílání odnesete?

  • Dozvíte se, jak se kryptoměny liší od standardních peněz (tzv. FIAT měn) a jaké výhody či nevýhody vám a vaší firmě mohou přinést.
  • Pochopíte jak jednoduché nebo složité je začít obchodovat s kryptoměnami, případně do nich investovat.
  • Vysvětlíme vám co je to blockchain a k čemu všemu se může v budoucnu využít.
  • Uslyšíte také jaká rizika dnes ovlivňují nejvíce tradiční peněžní systém.

Hosté

Pavel Kysilka

Pavel má záběr od makroekonomiky, přes finance a bankovnictví až po digitalizaci. Působil jako poradce ministra pro hospodářskou politiku nebo Víceguvernér ČNB, řídil měnovou odluku české a slovenské koruny a podobné projekty v mnoha zemích jako expert Mezinárodního měnového fondu. Byl také 5 let CEO České spořitelny a od 2016 v rámci 6D pomáhá firmám se strategií a změnou obchodních modelů na digitální ekonomiku. Je předsedou Dozorčí rady Českých drah a ČMZRB, členem Rady ČT a prezidentem hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Mimo práci ho můžete potkat často v sedle horského i silničního kola.

Václav Holler

Vašek pochází z Hradce Králové a už na střední škole uspěl se svým týmem v programování, když za software, který optimalizoval 3D tisk, získali ocenění Česká hlavička. Jako mladý programátor sledoval vznik kryptoměn takřka od počátků Bitcoinu. Tehdy ale netušil, že jednou se z nich stane seriózní investiční nástroj. Do světa financí pronikl přes forex. Okolo roku 2015 začal vnímat kryptoměny jako významnou příležitost. Je fanouškem blockchainu a věří, že to je technologie, která změní nejen svět financí. Nyní vede společnost CRYFIN, která se zabývá správou majetku a investováním do kryptoměn.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství