Milostivé léto – jak se zbavit dluhů vůči státu

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

28. října se spustila neopakovatelná šance zbavit se exekucí vůči státu, obci či jimi vlastněným podnikům. Akce trvá jen 3 měsíce a týká se až 1,2 milionů exekucí. Na koho přesně se akce vztahuje, jaké jsou podmínky či konkrétní kroky, které je třeba udělat, nebo kde najít více informací - to vše se dozvíte právě v tomto díle. Zobrazit více…

I když se nás exekuce nemusí přímo týkat, klíčovou roli můžeme sehrát všichni i tak: šířit informaci o akci.

Proč vysílání sledovat?

Akce bude úspěšná jen tehdy, pokud se o ní dozví ti, kterých se to týká. Klíčovou roli zde hrají zaměstnavatelé, neboť oddělení mzdové účtárny mají přehled o všech exekucích svých zaměstnanců a mohou tak v celé věci sehrát důležitou roli a zaměstnancům výrazně pomoci. Už jen tím, že pomohou identifikovat exekuce, kterých se akce Milostivé léto týká. Stejně tak ale i každý z nás může přispět ke zvýšení povědomí sdílením informací o Milostivém létu a tím zvýšit pozitivní dopad celé akce. A třeba někomu i zachránit život. Doslova.

Kdo jsou moderátoři

Gabriela Vondrušová

Gabriela Vondrušová v současnosti pracuje v Institutu prevence a řešení předlužení na systémových změnách v oblasti dluhů a exekucí. Nejvíc se podílí na rozvoji protiexekučního programu ve firmách – pomáhá jim být produktivnější. Odjakživa ji bavilo propojovat byznys s (neziskovými) projekty, které zlepšují svět kolem nás. I proto v minulých letech působila v mezinárodní organizaci Ashoka, která hledá a podporuje sociální inovátory, nebo se podílela na rozvoji myšlenky udržitelného tiny housingu či vybudování coworkingo-komunitního centra z bývalého brownfieldu za Prahou.

Radek Hábl

Radek Hábl vystudoval VŠE v Praze a následně se pohyboval 12 let na různých finančních pozicích v soukromé sféře. V roce 2014 se přesunul do neziskové oblasti a o tři roky později spustil unikátní projekt Mapa exekucí, nástroj, který přináší data k exekucím na lokální úroveň. Před dvěma lety založil s kolegy Institut prevence a řešení předlužení, který se zaměřuje na problematiku zadluženosti domácností, exekucí a insolvencí a usiluje o systémové změny v této oblasti. Osvětu ohledně tohoto tématu dělá také skrz svůj profil na Twitteru. Od roku 2018 je členem sítě Ashoka Fellow a od roku 2020 zasedá v Radě vlády pro lidská práva. 

Gabriela Vondrušová

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat