Milostivé léto – jak se zbavit dluhů vůči státu

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

28. října se spustila neopakovatelná šance zbavit se exekucí vůči státu, obci či jimi vlastněným podnikům. Akce trvá jen 3 měsíce a týká se až 1,2 milionů exekucí. Na koho přesně se akce vztahuje, jaké jsou podmínky či konkrétní kroky, které je třeba udělat, nebo kde najít více informací - to vše se dozvíte právě v tomto díle. Zobrazit více…

I když se nás exekuce nemusí přímo týkat, klíčovou roli můžeme sehrát všichni i tak: šířit informaci o akci.

Proč vysílání sledovat?

Akce bude úspěšná jen tehdy, pokud se o ní dozví ti, kterých se to týká. Klíčovou roli zde hrají zaměstnavatelé, neboť oddělení mzdové účtárny mají přehled o všech exekucích svých zaměstnanců a mohou tak v celé věci sehrát důležitou roli a zaměstnancům výrazně pomoci. Už jen tím, že pomohou identifikovat exekuce, kterých se akce Milostivé léto týká. Stejně tak ale i každý z nás může přispět ke zvýšení povědomí sdílením informací o Milostivém létu a tím zvýšit pozitivní dopad celé akce. A třeba někomu i zachránit život. Doslova.

Kdo jsou moderátoři

Gabriela Vondrušová

Gabriela Vondrušová v současnosti pracuje v Institutu prevence a řešení předlužení na systémových změnách v oblasti dluhů a exekucí. Nejvíc se podílí na rozvoji protiexekučního programu ve firmách – pomáhá jim být produktivnější. Odjakživa ji bavilo propojovat byznys s (neziskovými) projekty, které zlepšují svět kolem nás. I proto v minulých letech působila v mezinárodní organizaci Ashoka, která hledá a podporuje sociální inovátory, nebo se podílela na rozvoji myšlenky udržitelného tiny housingu či vybudování coworkingo-komunitního centra z bývalého brownfieldu za Prahou.

Radek Hábl

Radek Hábl vystudoval VŠE v Praze a následně se pohyboval 12 let na různých finančních pozicích v soukromé sféře. V roce 2014 se přesunul do neziskové oblasti a o tři roky později spustil unikátní projekt Mapa exekucí, nástroj, který přináší data k exekucím na lokální úroveň. Před dvěma lety založil s kolegy Institut prevence a řešení předlužení, který se zaměřuje na problematiku zadluženosti domácností, exekucí a insolvencí a usiluje o systémové změny v této oblasti. Osvětu ohledně tohoto tématu dělá také skrz svůj profil na Twitteru. Od roku 2018 je členem sítě Ashoka Fellow a od roku 2020 zasedá v Radě vlády pro lidská práva. 

5 min | 18. 11. 2021 | Pořad: Česko, ráj exekucí

Kompetence: Iniciativa, Řízení zdrojů, Společnost a kultura

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství