Květen 2020 – Služebník

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Takhle kniha mi pomohla objevit v sobě autentický přístup vedení týmu službou, kde autorita nevychází z moci, ale ze vztahů, z lásky, ze služby druhým a z osobních obětí leadera. Moc ji doporučuji všem leaderům, kteří na sobě chtějí pracovat" Zobrazit více…

Říká o knize Michal Beránek, člen sítě Red Button.

Kniha je klasickým příběhem obchodní literatury, odhalující principy vedení službou. John Daily je byznysman, jehož zjevně úspěšný život se začíná vymykat kontrole. Cítí se pod psa a selhává ve všech svých vedoucích rolích – ať už jako šéf, manžel, otec či trenér. Aby si dal svůj život do pořádku, neochotně souhlasí s účastí na týdenním semináři, zabývajícím se leadershipem, pořádaném v odlehlém benediktýnském klášteře. Mnich, který vedl seminář, byl k Johnově překvapení bývalý obchodní manažer a legenda na Wall Street. Mnich vzal Johna pod svá křídla a stal se jeho průvodcem k prostému a pravdivému poznání, že skutečnou podstatou leadershipu není moc, ale autorita, která je založena na vztazích, lásce, službě druhým a obětech. Společně s Johnem čtenáři zjistí, že principy, popsané v této knize, nejsou ani nové, ani složité. Nevyžadují žádný zvláštní talent nebo schopnosti; jsou založeny na posilování respektu, zodpovědnosti a zájmu o lidi kolem nás. To je možná důvod, proč Služebník oslovil tolik čtenářů z různých oborů. Toto poselství se dá aplikovat kdekoli a na kohokoli – ať doma nebo v práci. Pokud jste unaveni z knih, které místo aby něco naučily poučují, pokud hledáte efektivní způsob, jak zdokonalit své schopnosti vést, pokud chcete pozorumět nadčasovým vlastnostem, které vedou k dlouhotrvajícímu a smysluplnému úspěchu, je Služebník právě tou knihou, kterou byste neměli minout. Kniha byla přeložena do více než 14 jazyků a prodalo se jí víc jak 3,5 milionů výtisků.

Michal Beránek knihu Služebník vybral i proto, že sám jako leader se chce neustále rozvíjet, věří v mezilidské vztahy víc než v direktivní vedení. Propojuje světy a zkušenosti.

Kdo je Michal Beránek?

Michal Beránek se přes 20 let věnuje vedení firem a týmů. Poslední 4 roky hledá ve firmě OpenOne, které je většinový vlastník, nový model toho, jak vést firmu, aby to co nejvíce lidí v ní bavilo a přitom byla ekonomicky soběstačná. Zpravidla se tomu říká svobodná firma. Věří, že jde najít model, kde je hodně radosti a štěstí v práci. Myslí, že úlohou leaderů ve 21.století je takový model hledat, nastavovat a udržovat. Snaží se inspirovat a probouzet majitele firem a jejich leadery k takovému přístupu.

5 min | 20. 4. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství