Kritické myšlení vs. drby a konspirace

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Jen málo nástrojů dokáže tak rychle a efektivně hýbat společností, jako jsou dezinformace. Vyvolávají silné emoce, dokážou rozdělovat společnost a štvát lidi proti sobě. Zobrazit více…

Mediální gramotnost začíná být jedním ze stěžejních pilířů vzdělání napříč generacemi. Jak tedy informace ověřovat, mít se na pozoru a rozpoznat fakta od drbů ve zprávách i ve firmě? A jak si zároveň udržet zdravou důvěru? To vše se dozvíte v Mikyho rozhovoru s Patrikem Kořenářem.

Proč vysílání sledovat?

Ať už přijímáte informace z médií, od influencerů nebo od učitelů, je nezbytné umět rozpoznat, které jsou pro vás užitečné a zároveň před upevněním názorů hledat, kde stojí pravda. Naučíte se, jak s informacemi nakládat zodpovědně a v kterých situacích zpozornit ať už jde o média, nebo o šokující informaci o novém románku u vás ve firmě.

Co si z dílu odnesete?

  • Zjistíte, jakou cestou se k vám “dobré” i “špatné” informace dostávají.
  • Porozumíte podstatě desinformací a konspirací.
  • Pochopíte důležitost kritického myšlení a toho, jak se obrnit proti tvorbě unáhlených závěrů.

Kdo je Patrik Kořenář?

Patrik Kořenář je spoluautorem kanálu Zvědátoři a autorem pořadu Fakta vítězí na YouTube, kde se zaměřuje na mediální gramotnost. Ve svých dokumentárních pořadech boří konspirace, hoaxy a dezinformace a učí na konkrétních případech, jak ověřovat informace. Tvoří jak videa o populárních záhadách, jako je Bermudský trojúhelník nebo Ďatlovova výprava, tak o dezinformacích v aktuálních tématech, jako je Covid-19, 5G nebo očkování.

Miky Škoda

Pomáhám leaderům líp se rozhodovat a být adaptabilní a inovativní tak, jako by na tom stál jejich život. Založil jsem několik vzdělávacích organizací, jsem skaut nejenom nášivkou a krojem, ale i chutí objevovat svět ze všech úhlů pohledu. Sbírám zkušenosti z vlastního podnikání, vedení lidí, vědeckého bádání, horolezectví i cestování a dělím se o ně skrze veřejné vystupování, podporu podnikavosti v knize Můžeš (po)dělat cokoli a rozvoj adaptability v projektech se zaměřením na inovace vzdělávání.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství