Jak si udržet odolnost v časech vleklé krize

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Během dalšího vysílání Home Office TV probíral Jan Mašek s Martinem Rumanem, Bárou Janečkovou a Janem Bendou mimo jiné to, co se v čase koronavirové krize děje nejen kolem nás, ale hlavně v nás. Zobrazit více…

Proč sledovat?

Toto vysílání vám pomůže si uvědomit, jak je duševní a fyzické zdraví důležité pro odolnost vůči těžkým časům. Jakou cestu volíte vy? „Krmíte“ se toxickými nebo růstovými věcmi? (A nemluvíme tentokrát jen o jídle). Podívejte se na vysílání, které vás navede na chytré návyky pro udržování psychické i fyzické kondice, produktivity a životní rovnováhy

Co se dozvíte?

  • Co jsou „těžké časy“ a jak je vnímáme?
  • Jak posilovat svoji odolnost?
  • Co přichází po heoické fázi ze začátků krize?

Hosté

Barbora Janečková

Klinická psycholožka a psychoterapeutka pracující převážně s dospělou klientelou. Své klienty podporuje v tom, aby našli vlastní cestu k plnému životu, který bude dobrý nejen pro ně, ale i pro jejich okolí. Domnívá se, že nejdůležitější podmínkou změny v terapii je hluboký lidský kontakt.

Část své energie věnuje rozvoji biosyntetické psychoterapie a institutu, který tuto metodu učí.

Její srdeční záležitostí je Sociální klinika, kterou spolužila. Je postavena na konceptu služby ze srdce pro ty, kteří se nachází v těžké situaci.

Jan Benda

Psycholog, psychoterapeut, trenér a kouč, který sám o sobě říká: „Pravdivost, odvaha, sounáležitost, volnost. Hodnoty, které mě vedou životem.

Žil jako dělník na Floridě, jako mnich v džungli na Srí Lance. Pracoval s umírajícími. Držel je za ruce. Díval se, jak pláčou nebo jak jsou smíření. Setkával se s utrpením druhých a kromě toho prožíval i své vlastní. Přineslo mu to sílu i pokoru ( i když té podle jeho slov bylo víc).

Dnes pracuje pro firmy, manažery, leadry, pacienty, hledače.

Martin Ruman

Od roku 2003 se věnuje vzdělávání a rozvoji lidí v byznysu. Vede agenturu Odyssey na misi za smysluplnější práci s lidmi ve firmách. S kolegy rozvíjí mezioborový „Fit For Business“ přístup k ladění dlouhodobě udržitelné výkonnosti.

Jeho tématem je tedy energie – jak s ní zacházíme u sebe samých, u svých týmů, ve firemní kultuře. Jak můžeme jít v prostředí neustále rostoucího tlaku na výkon naproti přirozenému fungování lidského i sociálního organismu. Jak chytře rozvíjet potenciál. Jak hořet a nevyhořet.

V rámci vzájemné osvěty proto také skrze polopunkové Hnutí zaHRádkářů tvoří na českém HR rybníku vlny mezifiremního sdílení zkušeností.

94 min | 9. 4. 2020 | Pořad: Koronavirový speciál

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství