Red Button EDU Webinář #5 – Jak tvořit rozvojové programy pro lídry, které pohnou kulturou firmy

Prezentace

Stáhnout jako PDF

 

Chcete se dozvědět konkrétní tipy, jak vytvořit rozvojový program pro lídry, který dokáže pohnout kulturou vaší firmy? Jak to udělat, aby je to nejen bavilo, ale aby naučené začali okamžitě aplikovat do praxe a ještě do toho zapojili další kolegy? A jak měnit to nejtěžší, a to postoje a přesvědčení účastníků? Zobrazit více…

Rozvojový program není jen sérií školení, jak si mnozí myslí. Pokud se dobře sladí  jednotlivé bloky a nástroje, vznikne symfonie, která dlouhodobě působí na účastníky z mnoha stran. Je tak možné nejen budovat dovednosti, ale hlavně měnit postoje účastníků. A pokud nastavíme správné postoje, vše ostatní už pak jde víceméně samo – řízeno vnitřní motivací… 

Co si z webináře odnesete:

  • Konkrétní zkušenosti z pětileté realizace programu R(e)BeLeader Quest pro slovenskou Tatra banku a Raiffeisen banku, kterým doposud během sedmi běhů prošlo 330 manažerů.
  • Jak postavit rozvojový program se skutečným dopadem na lídry i firmu, který si účastníci pouze “neodsedí”.
  • Jak motivovat účastníky rozvojových programů k experimentování a praktické aplikaci naučeného do praxe.
  • Jak využít rozvojového programu k posílení spolupráce napříč firmou.

Co bude obsahem webináře #5?

  • Klíčové prvky programu, který dokáže pohnout kulturou firmy.
  • Jak využít prožitků a reflexe pro hlubokou a udržitelnou změnu.
  • Questy jako cesta k získání praktické zkušenosti a zvýšení dopadu na reálnou změnu.
  • Gamifikace rozvíjející spolupráci i převzetí odpovědnosti za svůj rozvoj.
  • Největší výzvy při tvorbě takovýchto programů.

Webinářem vás provedou Martin Chmelař, Tomáš Tureček a Pavel Kroupa.

Akce proběhne na platformě ZOOM a pro odemknutí odkazu je potřeba se registrovat.

Kdo je Martin Chmelař?

V posledních 15 letech jsme s parťáky z RainFellows v roli průvodců prošli mnoha různými transformacemi firem. Byly to převážně transformace v jádru kulturní a my jsme se snažili (a stále snažíme) najít co nejefektivnější způsob, jak pohnout kolektivním myšlením firmy tak, aby umožnilo mnohem partnerštější způsob spolupráce mezi lidmi a tím zvýšilo schopnost a dovednost firmy adaptovat se na rychle se měnící svět a byznys okolo. Jednou z hlavních cest, po které jsme se vydali, je práce s myšlením, přesvědčeními, postoji a hodnotami lídrů, kteří jsou nositeli a tvůrci kultury a bez nichž ji nelze efektivně rozvíjet.


Jako typologického architekta (INTP) mě na tom nejvíce baví hledat nové způsoby, jak jim v roli designéra, průvodce a lektora hravým způsobem vytvářet prostředí a stimuly pro to, aby rozvoj, kterým jako profesionálové i jako lidé procházejí, šel do hloubky, otiskl se do jejich života a aby změny byly pokud možno trvalé a udržitelné. Naplňuje mě, když vidím, že se jim díky prožitkovým programům, které pro ně pořádáme, jde po jejich cestě lépe a že se tím daří lépe i firmám, v nichž fungují. 

Kdo je Tomáš Tureček?

Za posledních 15 let jsem s kolegy s RainFellows prošel desítkami transformací firem. A pozoruji, že úspěch vždy nakonec stojí a padá na lídrech. Proto mě moc baví design a realizace programů, protože to je pro mě jediný známý způsob, jak měnit postoje a přesvědčení větší skupiny lidí. Mentoringem a koučinkem to samozřejmě lze také, ale to je zase extrémně náročné aplikovat na desítky lidí najednou – což bývá potřeba větších firem během transformací. 

Na programech mě nejvíce přitahují ty výzvy, jak něco zdánlivě nemožného uchopit a přetvořit v něco opravdu fungujícího. Jsem typologicky hráč (ESTP), miluju prožitky a zážitky a rád je do programů otiskuju. Proč něco složitě vysvětlovat, když si to můžeme zažít a zreflektovat? Vidět, jak pak pečlivě připravený “ahá!” moment zafunguje v praxi a nakopne účastníky k úplně jiným perspektivám, je pro mě tou největší odměnou.

Denisa Koderlová

60 min | 31. 1. 2023 | Komunita: L&D |
Kontakt na organizátora: Pavel Kroupa

Kompetence: Rozvoj týmu, Vedení lidí