Lidé v rovnováze

Akce již proběhla.

Přijměte pozvání na online webinář Lidé v rovnováze, kde nás čekají dvě zajímavé osobnosti - pan profesor Jan Hábl, známý komeniolog, který promluví na téma jeho právě připravované knihy a pan Petr Živý, který vystoupí s tématem AUTONOMIE místo PŘIZPŮSOBENÍ. Zobrazit více…

Našim prvním řečníkem bude pan Prof. PhDr. Jan Hábl, Ph.D., který vystupuje v mnoha rolích – jako manžel, otec, pedagog, ale především jako komeniolog. Po studiích filozofie výchovy při University of Wales působil jako učitel angličtiny, věnoval se výzkumu v Komenského institutu v Praze, přednášel na univerzitách v Hradci Králové a v Ústí nad Labem v oborech na rozhraní pedagogiky, antropologie, etiky a historie vzdělávání. Je autorem titulů odborných i krásných, např. Labyrint upgrade. Jinotajný román (nejen) pro děti (2015), Na charakteru záleží, problém učitelnosti dobra (2020), I když se nikdo nedívá, fundamentální otázky etického vychovatelství (2015), Aby člověk neupadal v nečlověka (2015), Učit (se) příběhem atd.

Pan profesor promluví na téma jeho právě připravované knihy

LEKCE LIDSKOSTI,
aneb Komenský v náročných životních situacích.

O čem to bude?
„Zda je „Svět je zlej“, jak říká básník. Plný „motanin“, „jinudostí“ a „změteností“, „z kloubu vysmeknutý“ jak říká Komenský? Co s tím? Žehrat, vztekat se, vzpírat se, trápit se, rezignovat, spílat osudu, nebo Bohu?
Jak se poučit od Komenského, jehož mor připravil o nejbližší, jak přijímal ztráty majetku, válku, strach o život, útěky, pronásledování, požáry, zmarněnou práci, nucenou emigraci… Jeho život byl jednou velkou životní zkouškou. Ve které ale obstál. Jak? “

Druhým řečníkem bude Peter Živý, který se již 20 let věnuje poznávání alternativních forem pedagogiky. Forem, které v člověku pěstují a chrání jeho sebespojení, rozvíjejí jeho vnitřní potenciál a budují v něm skutečný zájem o okolní SVĚT.
Během posledních 15 let rozvíjí pohybové „Hry Intuitivní pedagogiky“ v setkáních s mnoha skupinami lidí a pozoruje kvalitativní posuny ve vlastním projevu života, ale i u mnoha dalších lidí.
Proto do společnosti přináší zcela nový obraz o škole a vzdělávání, o svobodě v práci, zaměřený více na Člověka, na lidskost, na komunikaci, na tvořivost, autonomii a spolupráci.
Spolupracuje s mnoha iniciativami a projekty v prostoru vzdělávání, svobodného a zodpovědného podnikání, ekologie, sociálnějšího uspořádání společnosti.

Vystoupí na téma:

AUTONOMIE místo PŘIZPŮSOBENÍ

O čem to bude?
„Ako Rovnováha súvisí so vzťahom ku nášmu okoliu a tak sa spolu pozrieme na našu vertikalitu i horizontálu…
Z ich vzájomného vzťahu dokážeme nájsť náš STRED, ktorý nám pomáha BYŤ ČLOVEKOM. A s tým súvisí aj určitý druh KĽUDU, bez ktorého sa rovnováha nedá získať.“

Akce proběhne online, odkaz na Zoom dostupný po přihlášení.

120 min | 29. 3. 2023 | Komunita: Firemní kultura |
Kontakt na organizátora: Denisa Koderlová

Kompetence: Inspirování, Work-life balance