Cloud x InHouse?

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Proč bychom do něj měli nebo neměli převádět naše stávající firemní systémy a jak a kdy se správně rozhodnout. Prodiskutujeme jaké výhody a nevýhody naopak přináší pokud provozujeme firemní systémy ve vlastním datovém centru, co tím získáme a o co se připravíme. Zobrazit více…

Nelekejte se, v tomto díle InspiRácia nebudeme mluvit ajťáčtinou! Naopak! Pokud máte občas pocit že ajťákům nerozumíte, pak jste tu tentokrát správně. Spolu s Bobem Dohnalem (zakladatel Revolgy) a Láďou Lálou (CIO Letiště Praha), si budeme srozumitelně povídat o tom, co je to ten Cloud, o kterém všichni mluví.

S trochou nadsázky se dá říct, že v budoucnu budou existovat pouze dva druhy firem. Ty, které technologie vyrábějí a ty, které technologie používají. Každá firma tak bude vlastně technologická. A každá bude řešit, kde svoje řešení rozvíjet a provozovat.  V cloudu nebo “InHouse”?

Během živého přenosu, budete mít navíc možnost pokládat hostům otázky, které vás zajímají. Těšíme se na vás!

Proč byste si měli vysílání pustit a co si odnesete?

  • Dozvíte se, co jsou to cloudové služby a jaké výhody či nevýhody vám a vaší firmě mohou přinést.
  • Pochopíte jak jednoduché nebo složité, časově a finančně náročné či nenáročné, je převést do cloudu vaše stávající firemní systémy.
  • Uslyšíte jaká rizika jsou spojená s cloudem a s provozováním systémů ve vaší vlastní režii a uděláte si názor co je pro vás výhodnější.

Kdo jsou hosté?

Bohuslav Dohnal

Bob založil v roce 1996 svou druhou firmu, dnes fungující pod názvem Revolgy, která patří ke strategickým partnerům Google Cloud a AWS v Evropě a pomáhá zákazníkům k jednoduššímu a dostupnějšímu IT. Kromě cloudu ovládá také pájku, programování v Python nebo transformaci business modelů a řízení změn. Vyzkoušel si, jak se dá zhubnout 30 kg nebo vybudovat mezinárodní firma.

Ladislav Lála

Láďa řídí IT rozvoj leteckého přístavu, který nemá v česku konkurenci. Většinu své profesní kariéry se pohybuje ve světě informačních technologií. Pracoval na straně zákazníka, ale i jako dodavatel a konzultant. Mimo jiné řídil IT Poštové banky na Slovensku, IT Infrastrukturu České spořitelny nebo provoz Fortuna Loterie. V rámci Accenture dodával projekty zejména v oblasti infrastruktury a bezpečnosti. Ve volném čase se věnuje sportovnímu parašutismu. Se zlatými padáky v byznysu nemá jeho koníček nic společného…

Petr Benes

61 min | 2. 12. 2020 | Pořad: InspiRácio

Kompetence: Digitalizace, Digitální gramotnost a nové způsoby práce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství