Cloud x InHouse?

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Proč bychom do něj měli nebo neměli převádět naše stávající firemní systémy a jak a kdy se správně rozhodnout. Prodiskutujeme jaké výhody a nevýhody naopak přináší pokud provozujeme firemní systémy ve vlastním datovém centru, co tím získáme a o co se připravíme. Zobrazit více…

Nelekejte se, v tomto díle InspiRácia nebudeme mluvit ajťáčtinou! Naopak! Pokud máte občas pocit že ajťákům nerozumíte, pak jste tu tentokrát správně. Spolu s Bobem Dohnalem (zakladatel Revolgy) a Láďou Lálou (CIO Letiště Praha), si budeme srozumitelně povídat o tom, co je to ten Cloud, o kterém všichni mluví.

S trochou nadsázky se dá říct, že v budoucnu budou existovat pouze dva druhy firem. Ty, které technologie vyrábějí a ty, které technologie používají. Každá firma tak bude vlastně technologická. A každá bude řešit, kde svoje řešení rozvíjet a provozovat.  V cloudu nebo “InHouse”?

Během živého přenosu, budete mít navíc možnost pokládat hostům otázky, které vás zajímají. Těšíme se na vás!

Proč byste si měli vysílání pustit a co si odnesete?

  • Dozvíte se, co jsou to cloudové služby a jaké výhody či nevýhody vám a vaší firmě mohou přinést.
  • Pochopíte jak jednoduché nebo složité, časově a finančně náročné či nenáročné, je převést do cloudu vaše stávající firemní systémy.
  • Uslyšíte jaká rizika jsou spojená s cloudem a s provozováním systémů ve vaší vlastní režii a uděláte si názor co je pro vás výhodnější.

Kdo jsou hosté?

Bohuslav Dohnal

Bob založil v roce 1996 svou druhou firmu, dnes fungující pod názvem Revolgy, která patří ke strategickým partnerům Google Cloud a AWS v Evropě a pomáhá zákazníkům k jednoduššímu a dostupnějšímu IT. Kromě cloudu ovládá také pájku, programování v Python nebo transformaci business modelů a řízení změn. Vyzkoušel si, jak se dá zhubnout 30 kg nebo vybudovat mezinárodní firma.

Ladislav Lála

Láďa řídí IT rozvoj leteckého přístavu, který nemá v česku konkurenci. Většinu své profesní kariéry se pohybuje ve světě informačních technologií. Pracoval na straně zákazníka, ale i jako dodavatel a konzultant. Mimo jiné řídil IT Poštové banky na Slovensku, IT Infrastrukturu České spořitelny nebo provoz Fortuna Loterie. V rámci Accenture dodával projekty zejména v oblasti infrastruktury a bezpečnosti. Ve volném čase se věnuje sportovnímu parašutismu. Se zlatými padáky v byznysu nemá jeho koníček nic společného…

61 min | 2. 12. 2020 | Pořad: InspiRácio

Kompetence: Digitalizace, Digitální gramotnost a nové způsoby práce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat