Cesta z chaosu

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Generál Petr Pavel a jeho přednáška o kvalitně nalakované pravdě, vších v mezinárodním kožichu a otevřených dveřích do neznáma… :-) Zobrazit více…

Za pouhé dva roky jsme zažili hned dvě události, které zacloumaly celým světem. Nejprve pandemii provázenou dosud nevídanými zásahy do našeho života a posléze nevyprovokovaný otevřený konflikt jen pár set kilometrů od našich hranic. Jak jsme se do těchto krizí dostali a proč se jim nepodařilo předejít?

Co se během vysílání dozvíte?

  • Čím dal západ Rusku definitivně zelenou pro vpád na Ukrajinu – 27:08
  • Proč NATO tak často přináší chaos do zemí, ve kterých zasahuje – 1:06:45
  • Zda je generál Pavel pro návrat základní vojenské služby a proč – 1:24:47
  • Co je podle něj největší aktuální bezpečnostní hrozbou – 1:41:17

Kdo je Petr Pavel?

Petr Pavel je armádní generál ve výslužbě, který dosáhl nejvyšších vojenských postů jak v Armádě ČR – náčelník Generálního štábu (2012-2015), tak i v Severoatlantické alianci – předseda vojenského výboru NATO (2015–2018). Od svého odchodu do zálohy ke konci roku 2018 se věnuje přednáškám a popularizaci otázek bezpečnosti, obrany a zahraniční politiky s cílem dále pomáhat posilovat českou společnost, aby byla soudržná a nerozdělovaly ji vnitřní konflikty. Založil spolek Pro bezpečnou budoucnost a iniciativu Spolu silnější, která pomáhá zvládat důsledky koronavirové pandemie. Kandiduje na prezidenta České republiky.

Jarda Jirák

123 min | 16. 5. 2022 | Pořad: Večery na FF UK

Kompetence: Společnost a kultura