Červen 2020 – Honzlová

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Kniha prináša skvelý opis toho ako funguje dobro a zlo. Ako veľmi sú v ich súboji rozhodujúce hodnoty a cností ľudí, ich charakter a viera v samých seba. Dozvieš sa, čo určuje, na ktorej strane sa ocitneš" Zobrazit více…

Říká o knize Michal Poppe, člen sítě Red Button.

V nezapomenutelném příběhu Jany Honzlové, neprokádrované členky souboru písní a tancí Sedmikráska, dokázala tehdy začínající autorka to, na čem ztroskotalo předtím i později mnoho slavnějších a zkušenějších spisovatelů: pro dnešní i budoucí generace věrně zachytila a spoutala do do živého tvaru frašku zvanou „budování socialismu“. Román s výrazně autobiografickými prvky začala psát Zdena Salivarová ještě v Praze, dokončila jej až v Torontu, kam se po roce 1968 přestěhovala se svým manželem J. Škvoreckým.

Michal Poppe přestal před nějakou dobou číst knihy o byznysu a osobním rozvoji. Věří, že jejich moudra se dají najít i v jiných knihách, napsaných mnohem dříve. I proto vybral beletrii. Knihu, která ale podle jeho slov pro všechny, co umí číst mezi řádky, nabídne kromě životních událostí a barvitých popisů Prahy z poválečných padesátých let, také inspiraci, jak prožít život založený na hodnotách, kterých se nevzdáte jen proto, že okolí už nerozlišuje mezi dobrem a zlem.

Kdo je Michal Poppe?

Michal Poppe rád hľadá v Cocuma.cz to, čo oddeľuje úspešné firmy, v ktorých baví ľudí pracovať od tých, kde je to opačne. Spoluzaložil bezobalový obchod Bezobaláč. Na Slovensku organizuje diskusné stretnutia pre podnikateľov Let’s talk about a v minulosti vybudoval firmu Blueweb.sk.

5 min | 20. 5. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat