Agilní a neagilní svět spolu?

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Může fungovat Agilní a neagilní svět spolu vedle sebe v jedné organizaci? Zvažujete, zda se vydat postupnou transformací a nechat žít vedle sebe Agilní a neagilní svět? Má takový hybridní režim vůbec smysl nebo je potřeba si zvolit jeden směr a toho se držet? Zobrazit více…

Do dalšího dílu Agile Talks jsme si pozvali experty na oba dva světy, aby společně s námi hledali odpovědi na výše položené otázky. Pozvání přijali Jarek Procházka, Agilní kouč a mentor a Martin Klusoň, šéf Komory Projektových Manažerů a úspěšný manažer.

Proč byste si měli vysílání pustit?

  • Dozvíte se, zda může Agilní a neagilní svět fungovat v jedné firmě dohromady.
  • Naši hosté vám dají odpovědi na otázku, zda lze zavést Agilní principy do projektově řízené firmy.
  • Dostanete konkrétní tipy z praxe, jak lze zavést ve firmě hybridní režim.

Kdo jsou hosté?

Jaroslav Procházka

Jaroslav Procházka se společně s firmami a jejich lídry snaží budovat Agilní a inovační kulturu tam, kde to dává smysl a kde jsou tomu lidé nakloněni. Zkušenosti v Agilním kontextu sbíral přes 15 let v různých rolích od vývojáře, přes produkťáka, až po Agilního kouče v mnoha firmách i svých projektech. Za tu dobu zažil a poznal mnoho přístupů k Agilním principům a metodám, jejich přínosy a dopady. Jeho přístup je hodně o spolutvorbě s vedením a týmy, o koučování, mentoringu, stínování a simulacích.

Protože si rád ušpiní ruce, tak kromě pomoci u Agilních transformací spoluzaložil dva startupy: mobilní tržiště pro nábor mladých lidí QuickJOBS a technologické SimplyIT.cloud. Spoluzaložil také podnikatelský inkubátor, je mentorem v dalších inkubátorech a soutěžích. Organizoval a vyučoval studenty vysokých škol v Ostravě.

Spolupořádal a vytvářel několik ročníků konferencí inAgile, People inAgile, Product inAgile, HRin, Konferenci o talentu, či Ostravský TEDx. O zkušenosti se rád dělí i v knihách, e-knihách a článcích na LinkedIn i svém blogu www.differ.cz.

Martin Klusoň

Martin Klusoň je jednou z uznávaných tváří českého projektového managementu. Za posledních dvacet pět let působil na pozicích generálního ředitele, konzultanta, lektora, programového a projektového manažera. Založil společnost Symphera poskytující služby v oblasti projektového řízení. Vyškolil několik tisíc projektových manažerů, product ownerů a scrum masterů v ČR, Evropě či USA. Pomáhá klientům na významných projektech s Agilními transformacemi, implementací metodiky, nastavením PMO či posuzováním zralosti společnosti nebo projektových manažerů. Martin je zakladatelem a čestným prezidentem Komory Projektových Manažerů v ČR. Přednáší na odborných konferencích, píše odborné články.

Roman Šmiřák

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství