Únor 2020 – Člověk a čas

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Čas je jedna z nejcennějších věcí, které máme. Máme 24 hodin denně. Dokud se nenaučíme s nimi zacházet tak, abychom je využívali dobře a užitečně, budeme si pořád stěžovat, že nemáme dost času. Člověk a čas je ideálním průvodcem, který se vám na této cestě může hodit." Zobrazit více…

Říká o knize Irena Zatloukalová, členka sítě Red Button.

TIME MANAGEMENT IV. GENERACE

Kniha zakladatele uceleného manažerského přístupu „time management 4. generace“ a předního českého konzultanta je uceleným, praktickým a ojedinělým pohledem do problematiky plánování času. Představuje originální přístup, který reaguje na vzrůstající nároky dnešní doby – přemíru informací, možností a požadavků stihnout stále více úkolů a zároveň touhu být úspěšný a šťastný jak v práci, tak i rodině a společnosti.

Petr Pacovský však namísto klasických rad, jak lépe používat techniky a pomůcky plánování času, radí nezabývat se tolik časem, ale zaměřit se na sebe. Ukazuje, že řešení spočívá spíše ve změně našeho přístupu k času, k sobě, ve změně našeho myšlení, našich postojů a návyků. Většina lidí si pojmy jako výkon a efektivita spojuje se slovy preciznost v plánování, pečlivost v práci, veliké nasazení. Time management 4. generace se snaze o dlouhodobou efektivitu nevyhýbá, jen k ní nabízí trochu jinou cestu: Úspěch, výkon, prosperita – to vše začíná tím, že se člověk cítí dobře. Člověk, který se cítí motivovaný, rozumí smyslu toho, co dělá, má věci pod kontrolou, je připraven žít ve změně a umí využít možnosti své mysli – automaticky dosahuje lepších výsledků. 

„Na konci každé kapitoly jsou úkoly, které je dobré udělat hned, protože na ně další kapitola navazuje. Naučilo mě to trpělivosti, nespěchat a nechtít to mít hned přečtené, ale skutečně to prožít.“ říká Zatloukalová. „Když mám pocit, že něco nestíhám, tak přemýšlím o tom, jestli je to pro mě skutečně důležité, jestli to skutečně potřebuju řešit a kolik tomu chci dát času“ popisuje , co se za posledních pár let změnilo. „Došlo mi, že jak vnímám čas a jak s ním nakládám, záleží na tom, jak o čase přemýšlím“.

Prožitek, který si z knihy odnesla, ji kromě trpělivosti dal i rozdílné přemýšlení o čase a o úkolech, které pro ni dříve byly prioritou.

Kdo je Irena Zatloukalová?

Irena Zatloukalová je zvědavá a zvídavá pozorovatelka. Navzdory svému příjmení (nebo právě kvůli němu) se živí komunikací ve všech jejích podobách. Loni ze Seznamu přesídlila k Jirkovi Vicherkovi a společně posouvají agenturu FENEK^^. Kromě strategií komunikace jí baví lidi, firemní kultury, procesy – prostě to, čím ti z nás, co chodí do práce, tráví dost podstatnou část dne.

4 min | 20. 1. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství