Únor 2020 – Člověk a čas

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Čas je jedna z nejcennějších věcí, které máme. Máme 24 hodin denně. Dokud se nenaučíme s nimi zacházet tak, abychom je využívali dobře a užitečně, budeme si pořád stěžovat, že nemáme dost času. Člověk a čas je ideálním průvodcem, který se vám na této cestě může hodit." Zobrazit více…

Říká o knize Irena Zatloukalová, členka sítě Red Button.

TIME MANAGEMENT IV. GENERACE

Kniha zakladatele uceleného manažerského přístupu „time management 4. generace“ a předního českého konzultanta je uceleným, praktickým a ojedinělým pohledem do problematiky plánování času. Představuje originální přístup, který reaguje na vzrůstající nároky dnešní doby – přemíru informací, možností a požadavků stihnout stále více úkolů a zároveň touhu být úspěšný a šťastný jak v práci, tak i rodině a společnosti.

Petr Pacovský však namísto klasických rad, jak lépe používat techniky a pomůcky plánování času, radí nezabývat se tolik časem, ale zaměřit se na sebe. Ukazuje, že řešení spočívá spíše ve změně našeho přístupu k času, k sobě, ve změně našeho myšlení, našich postojů a návyků. Většina lidí si pojmy jako výkon a efektivita spojuje se slovy preciznost v plánování, pečlivost v práci, veliké nasazení. Time management 4. generace se snaze o dlouhodobou efektivitu nevyhýbá, jen k ní nabízí trochu jinou cestu: Úspěch, výkon, prosperita – to vše začíná tím, že se člověk cítí dobře. Člověk, který se cítí motivovaný, rozumí smyslu toho, co dělá, má věci pod kontrolou, je připraven žít ve změně a umí využít možnosti své mysli – automaticky dosahuje lepších výsledků. 

„Na konci každé kapitoly jsou úkoly, které je dobré udělat hned, protože na ně další kapitola navazuje. Naučilo mě to trpělivosti, nespěchat a nechtít to mít hned přečtené, ale skutečně to prožít.“ říká Zatloukalová. „Když mám pocit, že něco nestíhám, tak přemýšlím o tom, jestli je to pro mě skutečně důležité, jestli to skutečně potřebuju řešit a kolik tomu chci dát času“ popisuje , co se za posledních pár let změnilo. „Došlo mi, že jak vnímám čas a jak s ním nakládám, záleží na tom, jak o čase přemýšlím“.

Prožitek, který si z knihy odnesla, ji kromě trpělivosti dal i rozdílné přemýšlení o čase a o úkolech, které pro ni dříve byly prioritou.

Kdo je Irena Zatloukalová?

Irena Zatloukalová je zvědavá a zvídavá pozorovatelka. Navzdory svému příjmení (nebo právě kvůli němu) se živí komunikací ve všech jejích podobách. Loni ze Seznamu přesídlila k Jirkovi Vicherkovi a společně posouvají agenturu FENEK^^. Kromě strategií komunikace jí baví lidi, firemní kultury, procesy – prostě to, čím ti z nás, co chodí do práce, tráví dost podstatnou část dne.

4 min | 20. 1. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat