Správa dat a jiná témata

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Další CZECHárna přináší inspirativní povídání o spravování dat, změnách i spoustě dalších zajímavých neajťáckých témat - od kultury, přes konkrétní byznys strategii, stavění mezinárodního týmu nebo přerodu z punkového byznysu do efektivně řízené procesní firmy. Zobrazit více…

Dneska jsem v CZECHárně přivítal Pavla Doležala. Potkali jsme se poprvé před více jak 10 lety při “pionýrské” migraci Spořky do Google public cloudu. Mám ho moc rád pro jeho přímost, otevřenost, tah na branku. Pavel stál v Česku u zrodu Atlasu a přes řadu dalších projektů a firem se dnes hlavně věnuje rozvoji firmy Keboola. Staví datovou platformu jako kostky Lega. Umožňují organizacím spravovat data z různých zdrojů a poskytují nástroje pro extrakci a transformaci dat, jejich ukládání a vizualizaci. Prvními velkými investory do Kebooly se stali spokojení zákazníci – Tomáš Čupr z Rohlíku nebo Eduard Kučera. Keboola teď frčí…na podzim získala 700 milionů investici od velkého amerického fondu Viking Global a jen za poslední 3 měsíce vyrostla o 50%. Dnes má už 120 lidí a využívají ji i mezinárodní firmy jako je třeba Burger King.
S Pavlem jsme si povídali o jejich expanzní strategii do Kanady, do Británie. “Přijedeš do Londýna a tam se pořád staví, všude vidíš jeřáby. Ta země se furt mění, je hladová  po změně. Vrátíš se do Prahy a tady je to jak v mauzoleu. Klídek. Udržujeme si naše památky, hlavně s ničím moc nehýbat. Postavit jen lanovku do Bohnic je neřešitelný problém”. I tohle zaznělo v našem povídání.

Kdo je host?

Pavel Doležal

Pavel Doležal

Petr Benes

33 min | 14. 6. 2024 | Pořad: CZECHárna

Kompetence: Inovace, Inspirování, Kreativita, Motivace, Práce se změnou