Rozhovor s Lubomírem Mikuláškem

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

V dnešním podcastu nám poskytl akutní gynekolog Lubomír Mikulášek rozhovor o barbie vagínách, zbytečně snášených bolestech a zrádnosti slova „normální“. Zobrazit více…

Úvodní a nosnou myšlenkou rozhovoru je, že bolestivá menstruace není normální.  I  když může žena v průběhu menstruačního krvácení pociťovat určitý diskomfort, silná menstruační bolest a velmi bolestivá menstruace jsou obvykle znamením něčeho vážnějšího.

Krom toho jsme ale také objevili, jak může pomáhat estetická gynekologie nebo co ženy nejvíc podceňují co se týče gynekologického zdraví. Lubomír Mikulášek přiznal, jak moc jsou doktoři citliví na své zdraví a jak moc jim bohužel současný systém komplikuje práci.

Co se během vysílání dozvíte?

  • Proč musí být každý lékař psycholog? – 13:01
  • Proč ženy zbytečně a dlouho snášejí utrpení, od kterého je snadná pomoc? – 43:31
  • Jaký typ lidí Luboše vytáčí, že přestává být akurátní? – 1:13:34
  • Poznamenává Luboše jeho práce v milostné oblasti? – 2:10:13

Těšíme se, že si přisednete! 

Kdo je Lubomír Mikulášek?

Lubomír Mikulášek je gynekolog, porodník a zastánce neinvazivních lékařských postupů. Jeho specialitou jsou stále ještě méně známá, ale přesto velmi nebezpečná onemocnění endometrióza a adenomyóza, které často způsobují neplodnost a ztrátu plodu.
I když původně se chtěl věnovat spíše neurochirurgii, gynekologie si nakonec získala jeho srdce.  Léčba endometriózy se v jeho praxi provádí jako na jednom z mála pracovišť v České republice. Když se řekne „endometrióza léčba“, mnoho žen si představí chirurgický zákrok, ale ten v drtivé většině případů vůbec není potřeba.

Jarda Jirák