Rozhovor s Jindřichem Karáskem

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Když řeknu, že je Jindřich Karásek hacker či spíše etický hacker, začne se trochu ošívat. Má raději označení lovec kybernetických hrozeb, i když to samozřejmě nezní tolik sexy jako rozhovor s hackerem. Jeho hlavní prací je monitorování kybernetických útoků a jejich předcházení. Zobrazit více…

Rozhovor jsme započali otázkou, co je na nás z pohledu hackera vlastně nejzajímavější.  Pokračovali jsme přes základy osobní kyberbezpečnosti až k mezinárodnímu zločinu, který v kyberprostoru vydělává obrovské částky a zlaté časy mu přinesly kryptoměny.
Následně jsme zjistili, jak nahlížet hackerům do hlav při jejich lovu, i co by se muselo stát, aby polovina hackerských triků a manipulací přestala fungovat. Odhalili jsme, jak může bojové umění fungovat coby nástroj propagandy či proč znát své vnitřní démony.

Co se během vysílání dozvíte?

  • Jak získat znalosti z knížek, aniž byste je četli – 17:51
  • Má Čína konkrétní plán, jak ovládnout svět? – 48:05
  • Pomůže mi umělá inteligence dostat holku do postele? – 1:20:15
  • Bojové umění ve službách propagandy – 2:18:58

Těšíme se, že si přisednete! 

Kdo je Jindřich Karásek?

Jindřich Karásek v současnosti pracuje pro mezinárodní společnost vyvíjející antivirový software. Ve volných chvílích občas bez nároku na odměnu pomáhá lidem, kteří podcenili svou kyberbezpečnost a postihl je kyberútok. Na téma jak se bránit na internetu už natočil Jindřich Karásek podcast v několika pořadech, ne však neurazitelných!

Jarda Jirák