Říjen 2021 – Učení prožitkem

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

„Všichni máme schopnost zpracovávat zkušenosti a přirozeně se učit. Kniha Učení prožitkem od Petry Drahanské vám dá nadstavbu, jak takovému učení dát metodiku a systém. Budete umět postavit program tak, aby lidi bavil a zároveň naplnil cíle, ať už máte na starost rozvoj lidí ve škole, ve firmě nebo třeba ve Skautu." Zobrazit více…

Říká o knize Ondřej Suchý, člen sítě Red Button.

Kniha si klade za cíl srozumitelně vysvětlit, jak cíleně zařadit do výchovy a vzdělávání vlastní prožitek. Nabízí lidem z nejrůznějších oborů, školství, volnočasových aktivit i firemního prostředí univerzální principy, které jim pomohou vytvářet a realizovat vlastní zážitkové kurzy a pracovat s jejich rozvojovým potenciálem. Představuje ucelenou metodiku, jak pomocí her a dalších programových prostředků učit tak, aby to všechny bavilo a mělo smysl. Text je co nejkonkrétnější v přenosu metodických úvah do praxe. Je věnován všem, kterým záleží na tom, aby výchova a vzdělání bylo užitečné, zaměřené na praktické dovednosti, směřující k aktivnímu, zodpovědnému a svobodnému jednání a aby vedlo k rozvoji silných jedinců, k budování zdravých komunit a smysluplnému podnikání.

Kdo je Ondřej Suchý?

Ondřej Suchý je zakladatel projektu Tealmakers, který rozvíjí organizace s využitím tyrkysových principů, živí se jako konzultant a lektor. Podnikatele považuje za lidi s velkým vlivem a odpovědností a rád podporuje takové, kteří vytváří skutečnou hodnotu pro svět a pro lidi.

Předtím vybudoval IT společnost Enlogit, v roli člena správní rady firmy SALTEK měl na starost dlouhodobé vzdělávání lidí. Je instruktorem dobrovolnické Prázdninové školy Lipnice, pořádající kurzy podporující odolnost, odvahu a odpovědnost. Zdědil geny učitelky a technika, takže si dodělává psychoterapeutický výcvik a ještě předtím vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou na ČVUT.

5 min | 20. 9. 2021 | Pořad: Kniha měsíce

Kompetence: Aktivní učení, Inspirování, Řízení zdrojů

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat