Říjen 2021 – Učení prožitkem

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

„Všichni máme schopnost zpracovávat zkušenosti a přirozeně se učit. Kniha Učení prožitkem od Petry Drahanské vám dá nadstavbu, jak takovému učení dát metodiku a systém. Budete umět postavit program tak, aby lidi bavil a zároveň naplnil cíle, ať už máte na starost rozvoj lidí ve škole, ve firmě nebo třeba ve Skautu." Zobrazit více…

Říká o knize Ondřej Suchý, člen sítě Red Button.

Kniha si klade za cíl srozumitelně vysvětlit, jak cíleně zařadit do výchovy a vzdělávání vlastní prožitek. Nabízí lidem z nejrůznějších oborů, školství, volnočasových aktivit i firemního prostředí univerzální principy, které jim pomohou vytvářet a realizovat vlastní zážitkové kurzy a pracovat s jejich rozvojovým potenciálem. Představuje ucelenou metodiku, jak pomocí her a dalších programových prostředků učit tak, aby to všechny bavilo a mělo smysl. Text je co nejkonkrétnější v přenosu metodických úvah do praxe. Je věnován všem, kterým záleží na tom, aby výchova a vzdělání bylo užitečné, zaměřené na praktické dovednosti, směřující k aktivnímu, zodpovědnému a svobodnému jednání a aby vedlo k rozvoji silných jedinců, k budování zdravých komunit a smysluplnému podnikání.

Kdo je Ondřej Suchý?

Ondřej Suchý je zakladatel projektu Tealmakers, který rozvíjí organizace s využitím tyrkysových principů, živí se jako konzultant a lektor. Podnikatele považuje za lidi s velkým vlivem a odpovědností a rád podporuje takové, kteří vytváří skutečnou hodnotu pro svět a pro lidi.

Předtím vybudoval IT společnost Enlogit, v roli člena správní rady firmy SALTEK měl na starost dlouhodobé vzdělávání lidí. Je instruktorem dobrovolnické Prázdninové školy Lipnice, pořádající kurzy podporující odolnost, odvahu a odpovědnost. Zdědil geny učitelky a technika, takže si dodělává psychoterapeutický výcvik a ještě předtím vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou na ČVUT.

5 min | 20. 9. 2021 | Pořad: Kniha měsíce

Kompetence: Aktivní učení, Inspirování, Řízení zdrojů

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství