Politická kultura v ČR

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Oblíbený moderátor Václav Moravec a jeho přednáška “Politická kultura v ČR” o kreativních pravdách, hostech vyhozených z Otázek a tančících moderátorech. :-) Zobrazit více…

Na přednášku si vymezil pouhých 30 minut, neboť chtěl co nejvíce času věnovat diskuzi s posluchači — a ta se mimořádně vydařila!  Zjistili jsme díky ní například proč odhaluje před vysíláním Otázek Václav Moravec plat některým politikům, zda by si troufnul na moderování MS v ledním hokeji či že je nečekaně talentovaným imitátorem politických osobností.  🙂

Co v přednášce zaznělo?

  • Kdo skutečně stvořil Andreje Babiše (a ani Václav tomu původně nemohl uvěřit) – 21:36
  • Kterých miliardářů si opravdu váží a u kterých je naopak stran jejich majetku skeptický – 35:25
  • Kde si politici velmi nenápadně a nepozorovaně testují, kam až můžou zajít – 1:07:32
  • Co ho hodně mrzí u žen v politice (a není to jejich počet) – 1:53:23

Kdo je Václav Moravec?

Václav Moravec pochází z podhůří Orlických hor, které ho ve velké míře ovlivnilo do budoucího života. Začínal tam i se svou kariérou.  Působil na rádiích Český rozhlas, Evropa 2, Frekvence 1, Impuls nebo dokonce v české sekci rádia BBC, za kteréžto působení získal ocenění Novinářská křepelka.  Je také držitelem hned čtyř cen TýTý pro nejoblíbenější osobnost televizní publicistiky. Ve volném čase rád chodí na procházky se psem, zahradničí a včelaří.

Zásadním milníkem jeho mediálního působení se stal rok 2004, kdy Česká televize začala vysílat nedělní debatu “Otázky Václava Moravce” (OVM), kde si Václav svým nekompromisním a na faktech založeným přístupem rychle získal přízeň široké základny diváků.  V roce 2015 pak přibyla ještě Václavova “psychohygiena”, jak v přednášce označil pořad “Fokus Václava Moravce” — od té doby tedy moderuje pro ČT Václav Moravec pořady dva. Za své hlavní pedagogické působiště pak zvolil Václav Moravec FSV UK, kde zároveň vystudoval a také zde momentálně působí jako předseda Akademického senátu.

Jarda Jirák

100 min | 19. 4. 2020 | Pořad: Večery na FF UK