Podvodníci můžou všechno, smějou se mi do očí

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Tentokrát nám u Stolu pro tři poskytl reportér Honest Guide Janek Rubeš rozhovor o nevydařeném restartu, putujících dírách v chodníku a pivu pro premiéra. :-) Zobrazit více…

Věříme, že v rozhovoru najdete nejen vědomí, že i obyčejný smrtelník může změnit hodně, ale také pro sebe třeba objevíte novou esenci cestování. 😉

Co v přednášce zaznělo?

  • O jaké iluze během své práce dost nevybíravým způsobem přišel – 8:03
  • Kde leží Jankova Achillova pata, kvůli které začíná na lidi nekontrolovaně řvát – 20:52
  • Proč paradoxně nechce, aby z města zmizeli ruličkáři a jiní zloději – 29:12
  • Proč jako jediný host neodpověděl na naši tradiční závěrečnou otázku – 50:28

Kdo je Janek Rubeš ?

Janek Rubeš započal svou kariéru tvůrce už v roce 2006, kdy natáčel virální videa.  Část svého života spojil s nově se rodící televizí Stream, pro kterou připravoval Janek Rubeš pořady Praha vs. prachy, Město podvodů? nebo Život v luxusu. V roce 2018 přešel Janek do redakce projektu Seznam Zprávy, přičemž pod Seznamem působí dodnes. Je držitelem několika cen Křišťálová lupa a ocenění Novinářská křepelka za svou přínos investigativní žurnalistice a odvahu při odhalování turistických pastí.

Nejznámějším Jankovým počinem je bezpochyby pořad Honest Guide, tedy upřímný videoprůvodce, ve kterém představuje Janek Rubeš restaurace, zajímavé turistické lokace a obecně netradiční místa, která se v turistických průvodcích běžně nevyskytují.  V rámci tohoto pořadu také několikrát varoval turisty před “ne přímo podvodnými, ale šmejdskými” směnárnami a jinými turistickými nástrahami, které na nic netušícího návštěvníka z ciziny mohou v Praze číhat.  Nezůstalo ale pouze u Prahy — vzpomeňme například díly o Brně, New Yorku, Helsinkách či Kyjevu, v jednom díle dokonce navštívil Janek Rubeš Černobyl.

Jarda Jirák

54 min | 22. 11. 2020 | Pořad: Stůl pro tři