Na cestě s Oliverem Laryea

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na své cestě potkává Petr Skondrojanis zajímavé osobnosti, které umí svými příběhy a pohledem na svět inspirovat další. Při procházce po místech, která jsou spjata s jejich životem, se Petr ptá na jejich pohled na svět, na současnost, minulost, ale i budoucnost. Zjistěte, co je na jejich cestě životem inspirovalo, co a kdo jejich pohled na svět ovlivnilo. Zobrazit více…

„Je velmi zajímavé diskutovat s mladým člověkem jak vnímá dnešní svět například o jeho vnímání demokracie nebo o tom, že to čeho se opravdu obává, je že nezvládneme super inteligenci.“, shrnuje Petr tento díl.

Proč vysílání sledovat?

  • Pokud jste team leader, majitel firmy nebo personalista, tak vás určitě musí tento rozhovor zaujmout, protože už dnes se vám mladíci jako Oliver objevují na pohovorech a dívají se divně, když po nich chcete vyplnit report. Generaci Z teď tak trochu zkoumám do většího detailu, a i vás by mělo zajímat, jak vnímají dnešní firmy, co chtějí od současnosti i budoucnosti a čím si udržíte jejich pozornost.
  • Pokud jste na prahu kariéry, může být pro vás být zajímavá proaktivita, kterou Oliver vykazuje. Možná vás nadchne jeho přístup k životu a získáte tipy, kde Oliver získává inspiraci, nebo jak vnímá zahraniční studenty, se kterými se potkává v Anglii. 

Co si z vysílání odnesete?

  • Více porozumíte svým 20-ti letým kolegům nebo vašim 20-ti letým dětem.
  • Možná se zamyslíte se nad tím jestli svět, který jsme si vytvořili pro sebe bude i pro ně a jak jej vnímají.
  • Třeba vás Oliver inspiruje a vy se více zamyslíte nad tím, jakou školu vybrat pro své děti. 

Kdo je Oliver Laryea?

Je mu teprve 20, ale když si projdete jeho LinkedIn profil zjistíte, že je typickým zástupcem proaktivní generace Z. Studuje Techniku na univerzitě v Manchesteru, časopis Euro jej zařadil do seriálu 20 pod 20. Příspěvky na LinkedIn píše zásadně anglicky. Stihl být na jeden měsíc CEO české pobočky Adecco, je v několika startupových projektech a jeho touhou je pracovat na něčem velkém, co opravdu pomůže lidem a světu. Nechce být součástí nějakého startupu, který bude mít minimální dopad, ale chce být součástí nějaké větší změny. Nechce pracovat pro peníze, ty nejsou jeho motorem, potřebuje vidět smysl a cítí se teď jako Honza co šel do světa a ochutnává buchty z ranečku, tedy zkouší co ho baví, kde se může učit a rozšiřovat si obzory. Říká, že má velmi silně vyvinutou integritu. Od lidí se kterými bude pracovat očekává hodnoty, integritu a vizionářství.

Petr Skondrojanis

65 min | 16. 11. 2020 | Pořad: Na cestě

Kompetence: Aktivní učení, Sebezdokonalování, Společnost a kultura

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství