Mluvit umíme, ale komunikujeme?

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

O důležitosti správně komunikovat se dozvídáme ze všech stran. Komunikace na projektech má však svá specifika. Probíhá v týmu, mimo tým, formálně i neformálně, zahrnuje kolegy napříč organizací a různých specializací. Je vůbec možné najít společný jazyk pro všechny? Zobrazit více…

Chybná komunikace se objevuje ve statistikách příčin selhání projektů na předních příčkách. Proč? A jak se tomu ve vašich projektech vyhnout? 

Proč vysílání sledovat?

  • Podíváme se zblízka na jednu z nejčastějších příčin selhání projektů – komunikaci. Řekneme si, jak problémy vzniklé chybnou komunikací řešit či ještě lépe – jak jim předcházet. 
  • Kvalitní komunikace nevzniká sama od sebe, ale musí se budovat. Častými překážkami jsou složitost prostředí a velké množství různorodých účastníků komunikace. Komunikované informace přitom slouží jako vstup do rozhodování se, takže následky nedorozumění s námi můžou na projektu zůstat relativně dlouho.
  • Tento díl se bude hodit každému, kdo se aktivně potýká se složitými nebo novými projekty, a to v libovolné roli.

Co si odnesete?

  • Jaká jsou specifika projektové komunikace a v čem se skrývá kámen úrazu?
  • Jak nastavit podmínky v projektu tak, aby mohla probíhat bezproblémová komunikace?
  • Jak se vyvarovat nedorozuměním a chybné interpretaci informací, které mají vliv na úspěch projektu?

Kdo je Lenka Pincot?

Lenka Pincot se věnuje organizačním transformacím a řízením komplexních změn. V rámci své kariéry působila v řadě odvětví, v českém i mezinárodním prostředí. 

Jako absolventka matematicko-fyzikální fakulty využívá své znalosti z oblasti informačních technologií a zkušenosti z businessu k tomu, aby pomáhala propojovat strategie společností s využíváním technologií a digitalizace. 

Lenka působí v české komoře Institutu Projektového Řízení jako viceprezidentka pro programy a má zkušenosti s projektovým řízením i agilním produktovým vývojem.

37 min | 4. 3. 2021 | Pořad: ProjecTor

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství