Média včera, dnes a zítra

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

V současné době se na nás informace valí ze všech stran. Bylo to tak i v minulosti? Jak se vlastně žurnalistika vyvíjela a jak funguje dnes? Jakou roli v tom hrají sociální média? Zobrazit více…

To jsou otázky, na které Vám tento abstrakt může přinést odpovědi. A jako bonus navíc Vás pravděpodobně přivede k přemýšlení o tom, jak to máte s médii a informacemi Vy…

Petra Janková Vám v dnešním dílu pořadu Čtení se mění nabídne inspirace z této knižní publikace. Věříme, že Vás extrakt přesvědčí o přečtení této knihy.

Kdo jsou autoři knihy?

Všichni tři autoři se žurnalistikou zabývají dlouhodobě. Někteří z nich stojí na straně praktické, jiní spíše na té teoretické.

Leonard Downie Jr. byl po většinu svého života spojen s The Washington Post a dnes přednáší žurnalistiku na Arizonské státní univerzitě.

C.W.Anderson se věnuje žurnalistice jako lektor a je autorem několika knih.

Michael Schudson je vzděláním sociolog a historik, který přednáší žurnalistiku na Kolumbijské univerzitě a taktéž napsal několik knih vztahujících se k tomuto tématu.

Petra Janková

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství