Listopad 2021 – Kam zmizel můj Sýr?

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

“Změny kolem nás vždy byly, jsou a určitě ještě budou. Z tohoto pohledu pro vás asi nic nového. Rozdíl je však v rychlosti a frekvenci, se kterou přicházejí. Svět kolem nás se zrychluje každým dnem a schopnost práce se změnami je jedna z důležitých dovedností moderního člověka. Tato kniha vám pomůže ve změnách vidět příležitost a naučí vás si je užívat.” Zobrazit více…

Říká o knize Radek Gajdušek, člen sítě Red Button.

Kam zmizel můj Sýr? je podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o dvou myškách a dvou lidičkách žijících v Bludišti, kde hledají Sýr. Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme – organizace, pro kterou pracujeme, rodina nebo společnost, ve které žijeme. Myšky i lidičkové čelí v příběhu náhlé změně. Jeden z lidičků, který se nakonec vyrovná se změnou úspěšně, napíše na zeď bludiště, co se naučil. Až uvidíte nápisy na zdi, naučíte se přistupovat ke změnám novým způsobem, jenž zmírní stres ve vašem životě. Příběh je určený pro všechny věkové skupiny. Můžete jej přečíst za hodinu, ale jeho hluboká moudrost vám zůstane na celý život.

Kdo je Radek Gajdušek?

Radek Gajdušek vystudoval původně IT, dlouhé roky pracoval jako programátor, ale postupem času se přesunul do role Agilního kouče a Lean mentora. Rád vše zažívá s lidmi na vlastní kůži a je s nimi na jednom „bojišti“, místo dávání chytrých rad a pouček ze zákulisí. Na podporu agility v ČR spoluzaložil spolek #CzechAgile, který má za cíl sjednotit českou agilní komunitu. Jeho velkou vášní je lední hokej. Kromě toho, že jej hraje pravidelně jako amatér, tak s projektem BrainBrush pomáhá malým i velkým sportovcům s mentálním tréninkem.

4 min | 21. 10. 2021 | Pořad: Kniha měsíce

Kompetence: Aktivní učení, Iniciativa, Práce se změnou, Sebedůvěra

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství