Leden 2023 – Atomové návyky

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Knížka je krásným komplexním shrnutím toho, co všechno člověk potřebuje, aby do svého života zavedl nové pozitivní návyky nebo aby se zbavil nějakého zlozvyku. V této knížce jsou konkrétní techniky, strategie a spousta užitečných tipů pro to, aby se tato změna opravdu povedla." Zobrazit více…

Říká o knize Martin Šafařík, člen sítě Red Button.

Nezáleží na tom, co přesně chcete změnit, Atomové návyky vám s tím pomohou. James Clear, jehož blog čte měsíčně milion čtenářů, vydestiloval to nejlepší z biologie, psychologie a neurověd, aby vás naučil dosáhnout cílů. Pomocí drobných každodenních kroků objevíte své nové já. Stačí k tomu 1% změna každý den.
Prvního ledna víme všichni přesně, co chceme změnit, desátého je vše při starém. Možná byste i zvládli přestat kouřit, zhubnout, přibrat, cvičit, šetřit, být pořádnější, pracovitější, lepší… – kdybyste opravdu chtěli. Pravda je však taková, že naší nejhlubší motivací je lenost a pohodlí. A navzdory tomu, co vám říká okolí nebo vy sami sobě, to z naší strany není hloupá strategie. Energie je vzácná a mozek je nastavený tak, aby jí za všech okolností šetřil. Bojujeme proti velké síle a problém není v nás, ale v systému!
Po přečtení této knihy budou však pro vás pokroky snadné. Pochopíte čtyři zákony behaviorální změny a získáte sadu praktických nástrojů, strategií, tipů a triků, jak všechny nástrahy překonat. Zažijete spoustu překvapivých „aha“ momentů a odhodlání dotáhnout to tentokrát do konce vás už neopustí. Práce na sobě a na dosažení svého potenciálu je dlouhodobý proces. Ale z dlouhodobého hlediska se kvalita našeho života odvíjí od kvality našich návyků, proto stojí za ty lepší bojovat.
Nepolevujme ve snaze zlepšit se o jedno procento, to zvládneme všichni!

Kdo je Martin Šafařík?

Martin Šafařík má dvě srdcové oblasti: inovace a firemní kulturu. Baví ho hledat způsoby, jak inovovat firemní prostředí v kontextu pevných vztahů, smysluplných výsledků, neustálého učení a prevence fyzického i mentálního zdraví. Je partnerem ve firmě Happiness@Work, co-founder projektu Workshop Box, lektor na MBA programu v European School of Business & Management a jako freelancer se zapojuje do leadership akademií a kulturně transformačních projektů.

Hana Jadavan

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství