Leden 2023 – Atomové návyky

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Knížka je krásným komplexním shrnutím toho, co všechno člověk potřebuje, aby do svého života zavedl nové pozitivní návyky nebo aby se zbavil nějakého zlozvyku. V této knížce jsou konkrétní techniky, strategie a spousta užitečných tipů pro to, aby se tato změna opravdu povedla." Zobrazit více…

Říká o knize Martin Šafařík, člen sítě Red Button.

Nezáleží na tom, co přesně chcete změnit, Atomové návyky vám s tím pomohou. James Clear, jehož blog čte měsíčně milion čtenářů, vydestiloval to nejlepší z biologie, psychologie a neurověd, aby vás naučil dosáhnout cílů. Pomocí drobných každodenních kroků objevíte své nové já. Stačí k tomu 1% změna každý den.
Prvního ledna víme všichni přesně, co chceme změnit, desátého je vše při starém. Možná byste i zvládli přestat kouřit, zhubnout, přibrat, cvičit, šetřit, být pořádnější, pracovitější, lepší… – kdybyste opravdu chtěli. Pravda je však taková, že naší nejhlubší motivací je lenost a pohodlí. A navzdory tomu, co vám říká okolí nebo vy sami sobě, to z naší strany není hloupá strategie. Energie je vzácná a mozek je nastavený tak, aby jí za všech okolností šetřil. Bojujeme proti velké síle a problém není v nás, ale v systému!
Po přečtení této knihy budou však pro vás pokroky snadné. Pochopíte čtyři zákony behaviorální změny a získáte sadu praktických nástrojů, strategií, tipů a triků, jak všechny nástrahy překonat. Zažijete spoustu překvapivých „aha“ momentů a odhodlání dotáhnout to tentokrát do konce vás už neopustí. Práce na sobě a na dosažení svého potenciálu je dlouhodobý proces. Ale z dlouhodobého hlediska se kvalita našeho života odvíjí od kvality našich návyků, proto stojí za ty lepší bojovat.
Nepolevujme ve snaze zlepšit se o jedno procento, to zvládneme všichni!

Kdo je Martin Šafařík?

Martin Šafařík má dvě srdcové oblasti: inovace a firemní kulturu. Baví ho hledat způsoby, jak inovovat firemní prostředí v kontextu pevných vztahů, smysluplných výsledků, neustálého učení a prevence fyzického i mentálního zdraví. Je partnerem ve firmě Happiness@Work, co-founder projektu Workshop Box, lektor na MBA programu v European School of Business & Management a jako freelancer se zapojuje do leadership akademií a kulturně transformačních projektů.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat