Jak se adaptovat na změnu z pohledu učení

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

Začátek plošné karantény se mnozí z nás rozhodli věnovat sebevzdělávání. Jenže učení se není jen o konkrétním čase věnovaném učení, učíme se každý den. Toto vysílání otevře oči všem, kdo přemýšlí o adaptabilitě, učení či rekvalifikaci. Zobrazit více…

Co se dozvíte?

  • Jak na učení a rekvalifikaci nejen v těžkých časech
  • Jaké jsou efektivní strategie učení se
  • Kdy a jak se učíme

Hosté

Dita Přikrylová

Datová analytička, která „učí ostatní holky programovat“. Šéfka českého Googlu Táňa le Moigne ji označila za jednu z nejzajímavějších českých digitálních žen.

Dita Přikrylová je zakladatelka a hlavní tvář hnutí Czechitas, které se snaží slečnám a dámám v Česku ukázat, že IT není svět jen pro chlapy. Bariéry a stereotypy Přikrylová láme prostřednictvím kurzů, kde se učí základům programování, tvorby webu, datové analýzy nebo vývoje mobilních aplikací. Absolventkám, které mají zájem v IT začít pracovat, navíc Czechitas pomáhají najít uplatnění na juniorních pozicích.

Tomáš Hruda

Absolvent ekonomie a mezinárodních vztahů na FSV UK.  Pracoval jako šéf CzechInvestu, Středoevropského technologického institutu CEITEC i jako náměstek ministra školství pro výzkum a vysoké školství. Vzdělávání se věnuje i po rodičovské dovolené, je spoluzakladatelem projektu EDUCATION REPUBLIC.

Je propagátorem vzdělávání, které je motivované touhou po poznání, a nikoliv setrvačností či nutností naplňovat formální požadavky. Je i autorem a průvodcem online kurzu Vzdělávání jako součást života.

92 min | 27. 3. 2020 | Pořad: Koronavirový speciál

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat