Jak se adaptovat na změnu z pohledu učení

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

Začátek plošné karantény se mnozí z nás rozhodli věnovat sebevzdělávání. Jenže učení se není jen o konkrétním čase věnovaném učení, učíme se každý den. Toto vysílání otevře oči všem, kdo přemýšlí o adaptabilitě, učení či rekvalifikaci. Zobrazit více…

Co se dozvíte?

  • Jak na učení a rekvalifikaci nejen v těžkých časech
  • Jaké jsou efektivní strategie učení se
  • Kdy a jak se učíme

Hosté

Dita Přikrylová

Datová analytička, která „učí ostatní holky programovat“. Šéfka českého Googlu Táňa le Moigne ji označila za jednu z nejzajímavějších českých digitálních žen.

Dita Přikrylová je zakladatelka a hlavní tvář hnutí Czechitas, které se snaží slečnám a dámám v Česku ukázat, že IT není svět jen pro chlapy. Bariéry a stereotypy Přikrylová láme prostřednictvím kurzů, kde se učí základům programování, tvorby webu, datové analýzy nebo vývoje mobilních aplikací. Absolventkám, které mají zájem v IT začít pracovat, navíc Czechitas pomáhají najít uplatnění na juniorních pozicích.

Tomáš Hruda

Absolvent ekonomie a mezinárodních vztahů na FSV UK.  Pracoval jako šéf CzechInvestu, Středoevropského technologického institutu CEITEC i jako náměstek ministra školství pro výzkum a vysoké školství. Vzdělávání se věnuje i po rodičovské dovolené, je spoluzakladatelem projektu EDUCATION REPUBLIC.

Je propagátorem vzdělávání, které je motivované touhou po poznání, a nikoliv setrvačností či nutností naplňovat formální požadavky. Je i autorem a průvodcem online kurzu Vzdělávání jako součást života.

92 min | 27. 3. 2020 | Pořad: Koronavirový speciál

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství