Vysoce výkonné týmy – realita nebo utopie?

Akce již proběhla.

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

“Hodinka s expertem” je pravidelná akce, v rámci které vybraný člen #CzechAgile komunity sdílí s ostatními své zkušenosti na konkrétní téma, ve kterém je expertem. Tentokrát se spolu s Michalem Ondráčkem zaměříme na Vysoce výkonné týmy. Je to krásný sen nebo realistická ambice? Zobrazit více…

Michal se s vámi podělí o své zkušenosti a konkrétní nástroje, jak udělat z průměrného týmu vysoce výkonný.

V první části sdílení si nejprve pojmenujeme mýty, které se pojí s týmovou spoluprací. Jejich pojmenováním si můžeme „uklidit stůl“, abychom mohli začít stavět Vysoce výkonný tým.

Ve druhé části se budeme věnovat popisu Vysoce výkonného týmu, bariérám, které brání jeho budování a nástrojům, které mohou při budování takovému týmu pomoci.

Prvních 40 minut bude probíhat sdílení zkušeností našeho experta z komunity, zbývajících 20 minut bude následovat prostor pro otázky a diskuse. 

Setkání moderuje Radek Gajdušek a proběhne na platformě ZOOM (odkaz je dostupný po přihlášení).

Kdo je Michal Ondráček?

Michala k tématu týmové spolupráce inspirovala jeho první manažerská pozice v roce 1992 a kurzy, které jako manažer nadnárodní společnosti absolvoval ve Velké Británii v letech 1992-1997. Základy svého know-how získal díky osobního kontaktu s Dr. Meredithem Belbinem a následné spolupráci s Belbin Associates. V roce 2001 se zúčastnil programu pro vysoce výkonné týmy, který vedl Timothy Gallwey, autor metodiky Inner Game a zakladatel moderního koučinku se svým kolegou Valeriem Pascottem. Jejich program Working Together Workshop ho i přes náročnost pro účastníky i facilitátory nadchly. Po několika letech společné facilitace tohoto workshopu získal licenci pro ČR.

Jeho vášeň pro letadla a létání má „na svědomí“ jeho poměrně nekompromisní způsob vnímání 100% zodpovědnosti jednotlivce za výkon týmu. V tomto prostředí není prostor pro výmluvy a ledabylou práci. Příkladem High Performance Teamu a zároveň vrcholem leteckého umění je pro něj skupinová akrobacie proudových letadel (například skupina Red Arrows). 

Ve své práci s týmy, které mají ambice stát se vysoce výkonnými, rád vychází z definice na Wikipedii. Více se o Michalovi můžete dočíst na jeho stránkách.

Denisa Koderlová

60 min | 27. 9. 2022 | Komunita: Agilita |
Kontakt na organizátora: Radek Gajdušek

Kompetence: Agilita