Vernisáž SDGs: Innovations for a Sustainable Future

Akce již proběhla.

Velké problémy světa, ale i cesta k jejich nápravě z pohledu vědy jsou inspirací výstavy, kterou vás provede expertka udržitelné komunity Soňa Jonášová. Výstava je interaktivní v rozšířené realitě, umělecky ztvárněná grafikem Pavlem Fuksou, který přibližuje, jak vědecký pokrok a inovace pomáhají realizovat 17 cílů udržitelného rozvoje. Zobrazit více…

Tyto cíle pro přeměnu našeho světa si vzaly za své všechny členské státy OSN už v roce 2015. Mimo jiné pracují s plánem vymýtit extrémní chudobu a hlad, dosáhnout genderové rovnosti nebo odvrátit klimatické hrozby do roku 2030.

Výstava demonstruje sílu lidského myšlení a originality při hledání odpovědí na ty nejtěžší otázky. Dokážeme nasytit stále rostoucí populaci? Jak zastavit násilí páchané na ženách? Jak si rozdělíme práci s roboty? Zachrání lidstvo planetu, kterou ničí právě svým tempem? Můžeme účinně bojovat proti fake news?

Kromě toho výstava představuje významné mezinárodní výzkumné infrastruktury a vědecká pracoviště, které fungují přímo v České republice a jejichž výzkum se věnuje aktuálním výzvám globálního světa.

Výstava vznikla jako projekt Českých center ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR. Byla součástí programu předsednictví České republiky Radě EU v roce 2022.

Akce se koná fyzicky v Praze a je potřeba se na ni registrovat.

Program:

  • 16:45 sraz ve vnitrobloku Kampusu Hybernská
  • 17:00 Vernisáž SDGs: Innovations for a Sustainable Future
  • 18:00 Představení programu Challenge Found a projektu Smart Guide v Bosně a Hercegovině

Denisa Koderlová

120 min | 13. 2. 2023 | Komunita: Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Kateřina Tomašcová