Udržitelné minimum v kanceláři

Akce již proběhla.

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Začít s udržitelností v kanceláři dává absolutní smysl. Vytváří totiž prostor pro překvapivé inovace a impulzy ke změně fungování celé firmy.  Pojď si poslechnout tipy, ale i příklady z praxe. Přednáškou nás provede Soňa Jonášová. Zobrazit více…

Připadá vám, že v udržitelnosti toho děláte spoustu, ale obloukem se to vyhnulo praxi vaší kanceláře? Jste tu správně! Tato přednáška se zaměřuje na klíčovou roli udržitelnosti v provozu moderních kanceláří a představuje revoluční přístup prostřednictvím cirkulární ekonomiky. Dozvíte se, jaké jsou hlavní výzvy v oblasti udržitelnosti v kancelářském prostředí a jak můžeme zakomponovat principy cirkulární ekonomiky k efektivnímu využívání zdrojů, snižování odpadu a dosažení dlouhodobé udržitelnosti. Přednáška představí konkrétní příklady a praktické tipy, jak můžete optimalizovat provoz vaší kanceláře a přispět k pozitivnímu dopadu na životní prostředí. Buďte připraveni na inspiraci a konkrétní tipy, které můžete přijmout i proto, aby se pro udržitelnost nadchli a konkrétní kroky začali dělat všichni z nás.

Setkání proběhne na platformě ZOOM (odkaz je dostupný po registraci).

Kdo je Soňa Jonášová?

Soňa je absolventkou oboru Zemědělské inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. INCIEN (Institut Cirkulární Ekonomiky), který od roku 2016 funguje též na Slovensku, založila po zahraničním studiu a stážích v Holandsku a Španělsku. Od roku 2014 v Česku aktivně propaguje témata cirkularity a udržitelnosti. Stála u zrodu platforem jako Český cirkulární hotspot nebo Změna k lepšímu, protože propojování správných lidí v rámci konkrétních projektů považuje za klíčové pro transformaci udržitelnosti ze slov do činů. Ráda staví mosty mezi světy a to například tak, že je členkou poradních rad veřejných institucí (např. Komise pro problematiku klimatu Úřadu vlády) významných firem (např. Škoda Auto) a současně studuje doktorát v sociální ekologii na Karlově Univerzitě.

Denisa Koderlová

90 min | 27. 11. 2023 | Komunita: Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Denisa Koderlová