Solidární ekonomika

Akce již proběhla.

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Solidární ekonomika je alternativní model založený na spolupráci a rovnosti, místo soutěže. Cílem je vytvářet spravedlivý systém s rovnými příležitostmi pro všechny účastníky. Co to v praxi znamená? Jaká je legislativa? Proč by to měl být základ všech podnikatelských projektů a jak to souvisí s udržitelností? Toto téma vám představí Ondřej Svoboda, který bude sdílet zkušenosti z Francie. Zobrazit více…

Setkání proběhne na platformě ZOOM (odkaz je dostupný po registraci).

Kdo je Ondřej Svoboda?

Ondřej Svoboda odjel z ČR v roce 2001 v 16 letech na takzvanou českou sekci na francouzském lyceu v Dijonu. Po maturitě už v zahraničí zůstal a po vystudování prestižní školy Grenoble EM pracoval 6 let jako vnitřní auditor pro společnost Adecco. Chuť podnikat a více se společensky angažovat ho zavedla až do Troyes, městečka v oblasti jižní Champagne, kde se svou manželkou a dalšími podnikateli založili Le Rucher Créatif, hub který mísí podnikatelské a neziskové projekty. Kromě podnikání a dalších projektů, také vyučuje na Univerzitě Reims Champagne-Ardenne o tom co to Společensky přínosné a Solidární Hospodářství vlastně je.

Denisa Koderlová

90 min | 27. 3. 2023 | Komunita: Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Kateřina Tomašcová

Kompetence: Společnost a kultura