Letiště Václava Havla naživo

Akce již proběhla.

Věděli jste, že i Letiště Václava Havla šlape do udržitelnosti? Má vlastní strategii. Pojďte se podívat na vlastní oči a sdílet se Soňou Hykyšovou, manažerkou udržitelnosti, jak trnitá nebo pohodlná cesta vedla k současnému stavu a kam směřují další kroky Letiště Václava Havla. Čeká vás nezapomenutelná exkurze. Zobrazit více…

Připravujeme pro vás detailní program, který zveřejníme ihned po jeho dokončení.

  • 8:10 sraz všech účastníků na zastávce Nádraží Veleslavín – autobus č. 119
  • 8:19 odjezd autobusem č. 119
  • 8:50 sraz terminál 2, 1. patro odlety u Costa Coffee
  • 8:50 – 9:00 odbavení a průchod turnikety
  • 9:00 začátek programu (prohlídka udržitelného obchůdku Futur is Local, prvky udržitelnosti na terminálu 2, komentovaná projížďka autobusem po ploše, fotovoltaika terminál 3.)

Akce se koná fyzicky v Praze a je potřeba se registrovat.

Kdo je Soňa Hykyšová?

Soňa Hykyšová pracuje na Letišti Praha jako ředitelka Ochrany životního prostředí, udržitelnosti a ESG. Ekologii se věnuje již od studia na České zemědělské univerzitě. V Mostě a Kralupech nad Vltavou vedla ekologické centrum, věnovala se výzkumné a osvětové činnosti, vedla pobočku a kampaň jedné neziskové ekologické organizace, učila ekologii na střední škole a před svým působením na Letišti Praha se několik let věnovala certifikaci udržitelnosti biopaliv, ověřování emisí CO2 a rozvoji služeb v oblasti ochrany životního prostředí v certifikační společnosti TÜV SÜD. Soňa má za sebou rovněž publikační činnost od popularizačních a vědeckých článků až po publikace zaměřené na environmentální výchovu. Podílela se jako spoluřešitel na výzkumném projektu zaměřeném na výpočet a verifikaci vodní stopy. Na letišti zodpovídá za třicetičlenný tým ekologů, pracovníků odpadového hospodářství a pohraniční veterinární stanice. V její agendě je rovněž širší problematika udržitelnosti a ESG, včetně nefinančního reportingu.

Je členkou Environmental Strategy Committee pod ACI (Airport Council International) a expertního týmu pro environmentální politiku Svazu průmyslu a dopravy ČR. Je jednou z „tváří udržitelnosti“ prezentovaných v loňském roce v týdeníku EURO.

Denisa Koderlová

180 min | 23. 2. 2023 | Komunita: Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Kateřina Tomašcová

Kompetence: Svět