Inner development goals (IDG´s) a jak s nimi pracovat

Akce již proběhla.

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Vyzkoušet na 14 dní zdarma

Máte zájem rozvíjet své vnitřní schopnosti a přispívat k udržitelné a smysluplné budoucnosti? Seznamte se s konceptem Inner Development Goals, který umožňuje jednotlivcům pojmenovat vlastní vnitřní základní stavební kameny kompetencí nezbytných pro to, aby se stali součástí globálního hnutí změny k lepšímu v oblasti udržitelnosti. Zobrazit více…

IDG: Inner Development Goals (IDG´s) – globální cíle vnitřního rozvoje Iniciativa vznikla v roce 2020 ve Švédsku kde jí založili tři neziskové organizace Ekskäret, The New Division a 29k Foundation se skupinou výzkumníků, odborníků a praktiků v oblasti rozvoje leadershipu a udržitelnosti.

Přednáškou vás provede expert Mgr. Petr Fridrich.

Setkání proběhne na platformě ZOOM (odkaz je dostupný po registraci).

Kdo je Petr Fridrich?

Známý jako smícholog a řečník k tématům duševního zdraví a zakladatel populárně-vědecké stand-up comedy show Nudná konference. Vystudoval magisterský obor andragogika a personální řízení na FF UK. Kromě několika let, které žil, pracoval a studoval v zahraničí (Německo, Rakousko), prožil velkou část života v Praze.

Nejdéle zatím pracoval v oblasti práce s lidmi jako specialista a manažer např. jako vedoucí personálního oddělení, manažer vzdělávání, lektor vzdělávání, konzultant organizačního rozvoje a employer/employee inovací. Má však i zkušenosti v různých rolích z oblasti kulturních projektů. 

V posledních letech pracoval jako manažer obchodního rozvoje a marketingových a mediálních projektů ve výzkumné agentuře. Zajímají ho inovace, komplexita změn a strategie předjímání budoucnosti, plánování scénářů, generování nápadů a vhledů a další související témata a v této oblasti pracuje jako nezávislý analytik a konzultant. 

Jako občanský hodnotitel projektů spolupracuje s mezinárodním think-tankem Innovation in Politics a je členem řadou mezinárodních skupin v oblasti národního wellbeingu, regenerativního myšlení, předjímání budoucnosti, budoucnosti zdraví a řadě dalších oblastí. Je členem platformy Longevity Forum, jejímž cílem je popularizovat strategie zvládnutí stárnutí populace. Je členem České pirátské strany, kde působí v několika expertních týmech. 

Zajímají ho jednak strategická témata jako strategie vládnutí a národní výkonnostní rámec nebo inovace v politice a pak specifické oblasti jako zdraví, zaměstnanost, sociální témata a věda, výzkum, technologie a inovace. Témata kterým se věnuje:

  • „Inner Development Goals“ – Cíle vnitřního rozvoje mají za cíl pomoci rychleji a efektivněji dosáhnout Globálních cílů udržitelného rozvoje. K iniciativě se připojil v lednu 2022 jako jeden z respondentů výzkumu. V Česku pak inicioval v dubnu 2023 první IDG´s Community HUB Czechia společně s představiteli dalších organizací (Soňa Jonášová – INCIEN, Lukáš Rolf – Změna k lepšímu, Michaela Thomas – Nový příběh…a další)
  • Futures Literacy (FL)” – rozvíjení schopností na úrovni jednotlivců a organizací (a státu) jak porozumět tomu jak budoucnost ovlivňuje přítomnost a naopak. Cílem FL je naučit se přemýšlet s větší představivostí, více kriticky a v pestřejších souvislostech tváří v tvář současným výzvám. Aktuálně pracuje na založení Futures Lab  (budoucího Centra pro studium budoucnosti).  
  • “Wellbeing” agenda – strategie řízení státu založená na wellbeingu a obdobných principech jako národním rámci vládnutí a hodnocení výkonnosti státu.  Ale také Wellbeing a Health agenda v organizacích. 
  • Inovace v politice – Identifikace, vývoj a aplikace inovací v politice – k posílení demokracie v Evropě i mimo ni.
90 min | 25. 9. 2023 | Komunita: Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Kateřina Tomašcová