Česko je nano

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Věděli jste, že Česko je v nanotechnologiích opravdový gigant? Pokud vás zajímají inovace a technologie a rádi byste se dozvěděli, jak za poslední dobu nanotechnologie akcelerovaly a kde všude by se daly využít, je tento díl pro vás jako stvořený. Zobrazit více…

Proč sledovat?

Nanotechnologie jsou jedním z hybatelů právě probíhající technologické revoluce a Česká republika, která už v roce 2004 patentovala stroj na průmyslovou výrobu nanovlákna, má jedinečnou šanci po něm vyšplhat mezi globální ekonomické lídry. Jak moc velká je to utopie? Co všechno jsme už s nanovláknem dokázali? Jak si aktuálně stojíme proti zbytku světa a kam se tahle situace bude dál posouvat? O tom všem a mnohém dalším si bude povídat Jan Mašek se svými hosty.

Co se dozvíte?

  • Jak vypadají české nano projekty.
  • Jak se ČR stala jednou z největších dílen na světě.
  • Jak se z laboratoře dostane novinka do průmyslové výroby.

Hosté

Jiří Kůs

Jiří Kůs je český podnikatel, propagátor nanotechnologií a konceptu třetí průmyslové revoluce. Je technik s humanitním přesahem.

Vystudoval průmyslovou energetiku a později i sociologii a psychologii. Dvacet let se věnoval oboru průmyslové automatizace, zahraničnímu obchodu a marketingu.

Je spoluzakladatelem firmy nanoSPACE, která využívá nanovlákno v antialergických lůžkovinách. Je duchovním otcem projektu Česko je nano a předsedou Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, jejíž založení inicioval.

Jeho snem je Česká republika vnímaná světem jako technologická perla EU. Ve svých vizích vidí svět založený na sdílení a decentralizaci, kde energie přestala být zajímavou komoditou, po ulicích jezdí autonomní elektromobily a zdraví člověka hlídají nanosenzory.

Lenka Mynářová

Lenka Mynářová je členka představenstva, NAFIGATE Corporation, kde se věnuje nanotechnologiím.

Je také majitelkou společnosti DATAMAR a v současnosti vede projekty v oblasti marketingu, brand managementu a strategie firem ve střední a východní Evropě. Specializuje se na oblast CRM, brand management a marketing vědy a výzkumu. Podílela se na zpracování firemních strategií řady významných společností – Vítkovice Machinery Group, Bochemie Group, Elmarco a. s., Český rozhlas, IT cluster, Národní strojírenský klastr, VŠB-TUO, People Management Forum a dalších.

Je vedoucí odborného týmu projektu Svět techniky – Science and Technology Centra v Ostravě.