České herečky se nechtějí svlékat, jsem jim oporou

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

U Stolu pro tři nám tentokrát poskytl herec Jiří Langmajer rozhovor o potupě a pokoření, Hamletech na motocyklu a rozdílech mezi hereckými generacemi. :-) Zobrazit více…

Myšlenka na rozhovor s Jiřím Langmajerem se zrodila při četbě knihy Vladimíra Beneše “Mé cesty do hlubin mozku”, kde je zmínka o tom, jak si v roce 2007 po skoku do vodopádu rozdrtil Jiří Langmajer páteř a skončil Vladimíru Benešovi na stole.  Věděli jsme, že to nebude lehké, protože Jirka rozhovory moc nedává, ale vzdát jsme se nehodlali!

O to větší ale byla naše radost, když nám Jiří Langmajer rozhovor odsouhlasil!  🙂  V rozhovoru jsme se dostali k radostem a strastem herecké profese, velkou část jsme věnovali boji s vlastními démony a završili jsme tím, jak Jirku změnil život ve dvojici Gondíková Langmajer.

Co v přednášce zaznělo?

  • Proč ho režiséři na place často prosí, ať se svlékne, aby byl konečně klid – 13:39
  • Jaké rozdíly vnímá mezi mladou hereckou generací a generací hereckých velikánů – 31:20
  • Díky čemu se mu podařilo uniknout před tím, aby byl dnes několikrát léčeným alkoholikem – 47:02
  • Co si (konečně!) uvědomil teprve ve chvíli, kdy se po úrazu páteře učil znovu chodit – 56:36

Kdo je Jiří Langmajer?

Jiří Langmajer má pověst jednoho z nejobsazovavějších a nejoblíbenějších českých herců.  Řada diváků ho poprvé výrazně zaznamenala ve filmu Copak je to za vojáka.  Od té doby natočil Jiří Langmajer filmy v množství větším než malém, ale hlavně také zářil v obrovských shakespearovských rolích, kde — někdy téměř doslova — na jevišti umíral několikrát do týdne.  Známé vám nejspíš budou také role v seriálech Lajna a sKORO NA mizině či právě vysílané Zločiny velké Prahy.  Více Jirkových počinů vám jistě prozradí pod heslem Langmajer CSFD.  🙂

Sám o sobě prohlašuje, že dřív byl naprosto nesnesitelným člověkem, který se ve svém perfekcionismu dokázal pohádat prakticky s kýmkoli.  Skvělého herce s pověstí bouřliváka dokázala zkrotit až Adéla Gondíková, se kterou se Jirka v roce 2019 oženil. 

Jarda Jirák