Červenec 2023 – Dokud voda neskončí

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

„Tato knížka je hlavně o motivaci. O tom, že toho dokážeme strašně moc. Je o příběhu práce sama se sebou, o vlastním vývoji, o tom, jak změnit své nastavení mysli. Já sama nejsem nijak výjimečná - každý v sobě máme obrovskou sílu. Občas ji v sobě jen potřebujeme objevit..." Zobrazit více…

Říká o knize Abhejali Bernardová, pokořitelka 7 oceánů, ultraběžkyně, triatlonistka a motivační řečnice.

Jako desátý člověk na světě dokončila výzvu „Oceans Seven“. Dalo by se říct, že Abhejali Bernardová je nejlepší česká plavkyně, kterou neznáte. Cesta k dosažení „Sedmičky oceánů“ je však v jejím příběhu mnohem poutavější než samotné dosažení cíle. Její výpravy po světě totiž nejsou jen o plavání, jsou především výpravami do nitra. S pomocí meditace, za hranicemi pohodlí a toho, co zná, poznává sama sebe. A svým vyprávěním v nás probouzí přesvědčení, že všichni dokážeme víc, než si myslíme.
„Abhejali je pro mě ztělesněním toho, co je opravdová podstata sportu. Její kniha je kromě jiného i skvělou motivací k tomu, jak naplnit smysl lidského zrání a posunout se zase o krok dál.“ Lucie Výborná, moderátorka, novinářka a tulačka Mezi světy.
„Přeplavby, které Abhejali zvládla, jsou dlouhé a obtížné. Dokázala úžasné věci. A je to o to úžasnější, že pochází ze země bez moře, kde si oceán musela představovat dlouho před tím, než ho konečně spatřila.“ Lynne Cox, legendární americká plavkyně, autorka knihy Antarktická míle.
„Nejvyšší vítězství člověka je nad sebou samým. Umět si poručit, dát si cíl, cíle dosáhnout, být příkladem dalším. A Abhejali je velikánským příkladem, nejen pro nás plavce.“ Jan Novák, první suchozemský přemožitel kanálu La Manche ve směru z Anglie do Francie.

Kdo je Abhejali Bernardová?

Abhejali Bernardová je česká dálková plavkyně a běžkyně. V únoru 2018 přeplavbou Cookova průlivu dokončila plaveckou výzvu Oceans Seven. Stala se tak desátým člověkem v historii, který tuto výzvu dokončil. Kromě toho je také úspěšnou ultraběžkyní a triatlonistkou. S pomocí meditace, které se věnuje od svých 18 let, dokáže pracovat se svou hlavou i ve chvílích, kdy je daleko za hranicemi pohodlí a toho, co zná. Proto o těchto tématech sama přednáší a poskytuje kurzy meditace – probouzí v nás přesvědčení, že všichni dokážeme víc, než si myslíme. 

Hana Jadavan

14 min | 22. 6. 2023 | Pořad: Kniha měsíce

Kompetence: Celoživotní učení, Orientace v informacích, Sebereflexe

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství