Červen 2024 – Tělo sčítá rány

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Je to kniha důležitá pro člověka, který není spokojen se svým životem ve smyslu pocitu ztráty kontroly - že se mu nedaří adekvátně a produktivně reagovat na určité situace, že to v něm spouští kolotoč emocí, že si s tím neví rady a že se to dostává za hranice toho, co je schopen dlouhodobě zvládat silou své vůle." Zobrazit více…

Říká o knize Martin Chmelař, člen sítě Red Button.

Trauma nelze obejít. A jeho následky zažívají mnozí – možná vy, možná vaši blízcí; vždy však ovlivňuje životy celého okolí. A není v silách trpícího, aby bez pomoci zvládl projevy v podobě depresí, chronických potíží, alkoholismu, sebepoškozování, obezity či pocitů studu a osamělosti. Dr. Bessel van der Kolk, přední světový odborník na trauma, strávil více než tři desetiletí prací s obětmi různých traumat. I díky jeho poznatkům a zkušenostem se nyní můžete vydat na možná dlouhou, ale nadějnou cestu k lepšímu a plnějšímu životu.
Skutečné uzdravení vede přes hledání cesty k sobě samým, k vlastnímu tělu, které si v nekonečné smyčce udržuje otisk prožitého utrpení. V knize odhaluje, jak prožité trauma negativně ovlivňuje tělo i mozek a mění schopnost ovládat se, vnímat se, zažívat radost, potěšení a důvěru. Popisuje také, jakou roli hrají v rozvoji vývojové traumatické poruchy geny a hormony, v neposlední řadě též rodičovská láska a péče v prvních letech života.

Druhou část knihy věnuje van der Kolk inovativním léčebným postupům. Autor své pacienty vybízí, aby se zapojili do libovolné formy práce s tělem, která napomáhá obnovení zdravého vztahu k sobě i k druhým. V knize proto najdete doporučení metod neurofeedbacku, hypnózy, meditace, ale také sportu, tance, hudby, jógy, psaní či kurzů herectví.
Ve své oceňované knize nabízí přístupným způsobem naději všem, kdo prožitým traumatem trpí, v neposlední řadě pak i jejich blízkým a pečovatelům.

Kdo je Martin Chmelař?

Martin Chmelař je obchodní konzultant, zkušený kouč a mentor. Je spoluzakladatelem společnosti RainFellows www.rainfellows.cz a členem představenstva několika dalších společností. Martin má bohaté zkušenosti s prací v mezinárodním prostředí a s různě velkými týmy. Specializuje se na Lean a Agile koučování a mentoring a také na rozvoj lídrů, pro které mimo jiné spoluvytvořil komplexní vzdělávací program R(e)BeLeader https://rebeleader.cz/.

Hana Jadavan

9 min | 20. 6. 2024 | Pořad: Kniha měsíce

Kompetence: Celoživotní učení, , Sebereflexe, Zdraví

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství