Autorita a “autorita” – podzimní reflexe

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

V dalším díle pořadu Mí učitelé probere Jan Mašek s Radvanem Bahbouhem téma jak poznat autoritu, když se do této polohy dostává každý z nás. Zobrazit více…

Proč vysílání sledovat?

  1. Podíváme se, proč si všímáme negativních věcí více než těch pozitivních s ohledem na náš mozek.
  2. Jak souvisí všímavost se štěstím člověka a co mohu pro to své štěstí udělat?
  3. Zaměříme se také na data, evidence based a kritické myšlení a probereme význam certifikací a vědy v kontextu pozorování světa kolem nás.

Co si odnesete?

Odnestete si zamyšlení a pár praktických rad jak si zvýšit osobní všímavost a tím zlepšit svůj pracovní a osobní život a také pohled na to jak aplikovat data a kritické myšlení v kontextu situace

Kdo je Radvan Bahbouh?

Radvan Bahbouh je vedoucím katedry psychologie na Univerzitě Karlově a zároveň vede tým koučů v QED. Je autorem metody sociomapování. 

Sám o sobě na stánkách QEDu říká: „Koučování se věnuji aktivně už 20 let. Jelikož kombinuji účinné prvky různorodých psychologických směrů, a využívám psychologických poznatků a dovedností k tomu, abych své postupy vhodně individualizoval, jsem představitelem psychologického koučování. Koučování se věnuji i didakticky. O psychologii sebekoučování jsem napsal knihu Pohádka o ztracené krajině. Vedle koučování jsem absolvoval řadu různých psychoterapeutických výcviků a mám psychoterapeutickou praxi, zaměřenou především na krizové intervence. Jednou z mých nejsilnějších stránek je schopnost inspirovat lidi k osobnímu růstu.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství