Archeoložka v AI o osobní vizi

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Každý z nás musel na svojí cestě čelit nejistotě a pocitu odlišnosti. Sara Polak je příkladem člověka, který se jak v dětství, tak v současnosti nenechá odradit od naplňování svých unikátních talentů a ambicí. Vraťme se společně zpět k smyslu toho, co v životě děláme a k jedinečnosti naší vlastní cesty. Jak najít a naplňovat svůj nejzazší potenciál? Zobrazit více…

Proč vysílání sledovat?

  1. Příležitost setkat se s člověkem, který srší energií a konstruktivními realizovatelnými nápady i přes technologické a ekonomické překážky.
  2. Kvalifikovaný náhled na to, co v současnosti i blízké budoucnosti rozvíjet v sobě i v našich dětech za vlastnosti a dovednosti užitečné pro společenský život i vyvíjející se pracovní trh.
  3. Nakopnutí k důvěře ve svoji jedinečnost a kreativitu.

Co si z dílu odnesete?

  1. Tipy, jak své silné stránky napasovat na zdroj peněz.
  2. Jak najít přínos i v rutinní činnosti, na které jsem finančně závislý?
  3. V čem jsme jako národ jedineční? Jak svoje kořeny a z nich plynoucí silné stránky zvědomit a využít?

Kdo je Sara Polak?

Vystudovala na Oxfordu archeologii a evoluční antropologii a posledních sedm let strávila prací v různých technologických startupech od Londýna po USA a Nový Zéland. Po necelé dekádě ve Velké Británii se vrátila zpět do své vlasti, aby tady působila v oblasti startupů, inovací a umělé inteligence (AI). Její dlouhodobý cíl je přeměnit Českou republiku v globální centrum umělé inteligence a v inovační superhub.

Sara Polak je Aspen Young Leader a také stipendistou Bakala Foundation. Pracuje na několika projektech jako prg.ai, Startup Disrupt a Czech.global, a zároveň se věnuje neziskovým iniciativám jako Science To Go (spolek založený pro popularizaci vědy pro veřejnost) a různých hackathonů. Dále propaguje aktivní multidisciplinární propojování státu, komerční a vzdělávací sféry.

Její sen je popularizovat velká složitá témata z oblasti technologií a vědy, aby je širší veřejnost mohla lépe uchopit a pracovat s nimi, což mimo jiné překlene obrovskou mezeru mezi nejnovějšími technologiemi a lidmi a ve výsledku povede k efektivnější adopci technologií ve společnosti.

To bude mít za důsledek pozitivní ekonomický i sociální efekt a z Česka toto vše pak může udělat podhoubí světové vědy a inovací.

Miky Škoda

Pomáhám leaderům líp se rozhodovat a být adaptabilní a inovativní tak, jako by na tom stál jejich život. Založil jsem několik vzdělávacích organizací, jsem skaut nejenom nášivkou a krojem, ale i chutí objevovat svět ze všech úhlů pohledu. Sbírám zkušenosti z vlastního podnikání, vedení lidí, vědeckého bádání, horolezectví i cestování a dělím se o ně skrze veřejné vystupování, podporu podnikavosti v knize Můžeš (po)dělat cokoli a rozvoj adaptability v projektech se zaměřením na inovace vzdělávání.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství