Archeoložka v AI o osobní vizi

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Každý z nás musel na svojí cestě čelit nejistotě a pocitu odlišnosti. Sara Polak je příkladem člověka, který se jak v dětství, tak v současnosti nenechá odradit od naplňování svých unikátních talentů a ambicí. Vraťme se společně zpět k smyslu toho, co v životě děláme a k jedinečnosti naší vlastní cesty. Jak najít a naplňovat svůj nejzazší potenciál? Zobrazit více…

Proč vysílání sledovat?

  1. Příležitost setkat se s člověkem, který srší energií a konstruktivními realizovatelnými nápady i přes technologické a ekonomické překážky.
  2. Kvalifikovaný náhled na to, co v současnosti i blízké budoucnosti rozvíjet v sobě i v našich dětech za vlastnosti a dovednosti užitečné pro společenský život i vyvíjející se pracovní trh.
  3. Nakopnutí k důvěře ve svoji jedinečnost a kreativitu.

Co si z dílu odnesete?

  1. Tipy, jak své silné stránky napasovat na zdroj peněz.
  2. Jak najít přínos i v rutinní činnosti, na které jsem finančně závislý?
  3. V čem jsme jako národ jedineční? Jak svoje kořeny a z nich plynoucí silné stránky zvědomit a využít?

Kdo je Sara Polak?

Vystudovala na Oxfordu archeologii a evoluční antropologii a posledních sedm let strávila prací v různých technologických startupech od Londýna po USA a Nový Zéland. Po necelé dekádě ve Velké Británii se vrátila zpět do své vlasti, aby tady působila v oblasti startupů, inovací a umělé inteligence (AI). Její dlouhodobý cíl je přeměnit Českou republiku v globální centrum umělé inteligence a v inovační superhub.

Sara Polak je Aspen Young Leader a také stipendistou Bakala Foundation. Pracuje na několika projektech jako prg.ai, Startup Disrupt a Czech.global, a zároveň se věnuje neziskovým iniciativám jako Science To Go (spolek založený pro popularizaci vědy pro veřejnost) a různých hackathonů. Dále propaguje aktivní multidisciplinární propojování státu, komerční a vzdělávací sféry.

Její sen je popularizovat velká složitá témata z oblasti technologií a vědy, aby je širší veřejnost mohla lépe uchopit a pracovat s nimi, což mimo jiné překlene obrovskou mezeru mezi nejnovějšími technologiemi a lidmi a ve výsledku povede k efektivnější adopci technologií ve společnosti.

To bude mít za důsledek pozitivní ekonomický i sociální efekt a z Česka toto vše pak může udělat podhoubí světové vědy a inovací.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat