Září 2019 – Globální samoobsluha

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Příběh vzniku společnosti Amazon je fascinující, stejně jako její zakladatel a CEO Jeff Bezos. Principy a pravidla, kterými se v Amazonu řídí, vám poslouží jako skvělé lekce leadershipu a moderního přístupu k inovacím. V digitální éře, ve které je rozhodující rychlost, zaměření na zákazníka a sázky na nové technologie by si ji měl přečíst každý, kdo chce posunout digitalizaci svého byznysu alespoň trochu dopředu." Zobrazit více…

Říká o kinze Filip Dřímalka, člen sítě Red Button.

JEFF BEZOS A VĚK AMAZONU

Amazon.com začínal s doručováním knížek poštou a vezl se na první vlně internetové hysterie. Jeho zakladatel Jeff Bezos se však nespokojil s pouhým módním on-line knihkupectvím. Chtěl, aby Amazon nabízel neomezené množství zboží, svůdné pohodlí, a to za velmi nízké ceny – aby se stal „obchodem se vším“. Aby svou velkou vizi naplnil, vybudoval vnitrofiremní kulturu plnou neúnavné ctižádostivosti a tajností, do nichž nikdo nikdy nepronikl. Podařilo se to až nyní.

Obchod se vším je zevrubnou biografií technologického kolosu, který jako jeden z prvních a ve velkém vsadil na internet a navždy změnil to, jak nakupujeme a čteme. Je to dlouho očekávaný a otevřený popis jedné z nejvýznamnějších firem naší doby a zároveň hluboce osobní pohled na ikonického podnikatele, který ji založil.

„Nejdůležitějším bodem je kontakt se zákazníky a přemýšlení o nich,“ představuje jeden z principů fungování Amazonu Dřímalka. Prezentuje to na příkladu e-mailové adresy, kterou má Jeff Bezos určenou pro svůj osobní kontakt se zákazníky. „Říká, že nečte všechno jako dřív, ale pravidelně se do něj dívá. Sám sebe se ptám, kdo z našich zákazníků a jejich managementu si čte zprávy od svých zákazníků.“

„Za mě je to knížka o leadershipu a o tom, jak by měly dnešní organizace fungovat, pokud chtějí uspět v digitálním věku.“ říká Dřímalka.

Kdo je Filip Dřímalka?

Filip Dřímalka jako typický blíženec miluje práci s informacemi, novinkami, technologiemi a jejich propojování s byznysem. Po studiích vystřídal několik zaměstnání – v zákaznickém servisu, obchodu a marketingu, aby se pak naplno začal věnovat podnikání v inovacích, a to zejména v těch digitálních. V práci konzultuje a školí témata týkající se digitálních projektů a digitální transformace firem. Vede menší agenturu EF1 a vzdělávací projekt Digiskills.cz, v rámci kterého nabízejí vzdělávání digitálních dovedností. Věnuje se i mentoringu začínajících podnikatelů v univerzitních akcelerátorech i v neziskových projektech jako třeba 100DC. Do největšího flow se dostává, když přednáší, nebo když se svými zákazníky řeší jejich byznysové problémy či příležitosti. Když zrovna nepracuje, tak se nejvíce zabaví na horském kole, při lyžování nebo při potápění v exotických mořích.

8 min | 20. 8. 2019 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství