Svůj kanál už vůbec neberu jako odraz svého života

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

U Stolu pro tři nám poskytl influencer Karel Kovář alias Kovy rozhovor o stoupání slávy do hlavy, podceňování dětí a hledání útěku z reality. :-) Zobrazit více…

Věříme, že se tomuto rozhovoru podaří k sobě trochu přiblížit světy těch, kdo influencery milují, i těch kteří je… v lepším případě moc nechápou.  🙂

Co v přednášce zaznělo?

  • Proč je pro něj čím dál těžší publikovat videa pro tři čtvrtě milionu lidí – 03:43
  • Které hranice by Kovy nikdy neporušil, i když to paradoxně dělá spousta dospělých – 41:28
  • Co ho naprosto vyděsilo, když zkoušel natáčet videa v Americe (a pomalu se to plíží i k nám) – 47:36
  • Jakého svého videa na YouTube si Kovy nejvíc váží – 55:24

Kdo je Karel Kovy Kovář?

Karel Kovy Kovář je influencer, youtuber a spisovatel. Svůj první kanál na YouTube Kovy založil v roce 2012, následovaly pak ještě tři další (včetně jednoho v angličtině) a postupem času i více než 800 tisíc odběratelů jeho videí.  Se stejnou vervou dobývá Kovy Instagram, kde se počet jeho followerů blíží tomu na YouTube.

Kovy se od ostatních youtuberů na české scéně odlišuje tím, že ve svých videích často řeší témata jako kritické myšlení, politika, mediální gramotnost (např. pořad Kovyho mediální ring) a jiné společensky významné oblasti.  S Terezou Salte natáčí Kovy podcast Linka, znát ho budou také diváci České televize, jednak z pořadu StarDance a jednak z dokumentárního filmu Kovy řeší dějiny. V roce 2019 mu vyšla druhá kniha iPohádka.

Jarda Jirák

63 min | 3. 5. 2020 | Pořad: Stůl pro tři