Prosinec 2018 – An everyone culture

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Autoři knihy měsíce říkají "Better me + Better you = Better us" aneb v práci je úkolem nás všech rozvíjet sebe i ostatní. To znamená nepálit energii skrýváním svých nedokonalostí a místo toho je ukázat i společně posouvat. Na práci je tak nejen více času, ale hlavně vzniká prostředí, kde se lidé rozvíjí a kde slovo "člověk" neznamená zdroj na dokončování úkolů či plnění měřítek." Zobrazit více…

Říká o knize Luboš Malý, člen sítě Red Button.

BECOMING A DELIBERATELY DEVELOPMENTAL ORGANIZATION

In most organizations nearly everyone is doing a second job no one is paying them for—namely, covering their weaknesses, trying to look their best, and managing other people’s impressions of them. There may be no greater waste of a company’s resources. The ultimate cost: neither the organization nor its people are able to realize their full potential. What if a company did everything in its power to create a culture in which everyone—not just select “high potentials”—could overcome their own internal barriers to change and use errors and vulnerabilities as prime opportunities for personal and company growth? Robert Kegan and Lisa Lahey (and their collaborators) have found and studied such companies—Deliberately Developmental Organizations. A DDO is organized around the simple but radical conviction that organizations will best prosper when they are more deeply aligned with people’s strongest motive, which is to grow. This means going beyond consigning “people development” to high-potential programs, executive coaching, or once-a-year off-sites. It means fashioning an organizational culture in which support of people’s development is woven into the daily fabric of working life and the company’s regular operations, daily routines, and conversations.

Kdo je Luboš Malý?

Luboš Malý je rád, když firma funguje, jako švýcarské hodinky. Proto hledá rovnováhu mezi procesy, technologiemi a hlavně lidmi. Kultura, kde se prima pracuje a neustále zlepšuje, umožňuje inovovat a učit se každý den něco nového. Prošel si různými rolemi ve společnostech Procter&Gamble a LEGO – od výrobní operativy, přes manažerské pozice a konzultanství až po vedení globálních transformačních projektů. Rád propojuje různé obory, světy start-upů, neziskových organizací i vysokých škol a v neposlední řadě kultury, které měl možnost potkat. Věří, že skrze prostředí ve firmách je možné zlepšovat celou společnost. Proto spoluvytváří síť RedButton a podílí se jak na vnitřním fungování, tak na produktech a projektech. Má rád tykání, otevřenost, dávat víc než brát, skromnost, lidskost a humor ve všech podobách. Fandí ZeroWaste a Expertnímu dobrovolnictví.

5 min | 20. 11. 2018 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství