Květen 2021 – Evoluce svým vlastním tvůrcem

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Kniha Miroslava Veverky čtivě shrnuje bytí od velkého třesku po naši globální civilizaci. Učte se ze silných AHA efektů a čtěte mezi řádky. Zobrazit více…

Pořád hledáme a těžko nacházíme. Tato kniha unikátně, čtivě a obdivuhodně zřetelně shrnuje současný stav vědeckého poznání a překlápí ho do neobvyklé a přitom tak jasné syntézy toho, jak toto všechno kolem nás vlastně funguje. Částečně filozofická kniha s možností číst mezi řádky a učit se ze silných AHA efektů, až po prakticky použitelné koncovky v pozdějších kapitolách…Kdo hledá, najde.“ říká Jiří Bréda, člen sítě Red Button.

Od velkého třesku ke globální civilizaci.

Velkou předností knihy je čtivý jazyk. Čtenář má možnost sledovat dvojí, takřka dobrodružný příběh, nad nímž se mnohdy tají dech – jednak samu evoluci bytí od velkého třesku po naši globální civilizaci, jednak díky četným exkurzům do dějin vědy a vědeckých objevů i příběh vědeckého poznávání reality. Knihu ocení jak znalci z nejrůznějších vědních oborů, tak zájemci z řad široké veřejnosti.

Autorovým východiskem je teorie evolučních vrstev, která se týká nejen vývoje živých organismů, ale i anorganické přírody, celého časoprostorového univerza. Miroslav Veverka dokáže čtivým a poutavým způsobem vyložit kvantovou mechaniku či kosmologii stejně, jako třeba termodynamiku, biochemii, genetiku a na ní navazující etologii, antropologii až po informační revoluci a sociální svět. Jeho kniha podává spolehlivý a encyklopedický obraz současného stavu vědění prakticky ve všech odborných disciplínách, avšak jejím hlavním cílem je toto vědění celistvě uspořádat, vnést do něj řád a širší smysl.

Kdo je Jiří Bréda?

Jiří Bréda je lídrem v Mise HERo s.r.o., členem Red Button a zakladatelem projektu Aby se změny povedly. V minulosti pracoval jako regionální kouč v ING a školil zde regionální ředitele. Chvíli také učil management na VŠE Praha.

Dnes si ho najímají TOP manažeři jako svého neurokouče. Jiří jim pomáhá, aby se u nich změny k lepšímu povedly. Prací s mozkem a zefektivňováním lidského života s pomocí kultivace myšlení se zabývá 20 let a pořád ho dostává, jak se může život člověka zlepšit, právě když pracuje efektivně se svým mozkem.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství