Květen 2018 – 7 návyků skutečně efektivních lidí

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Zásadní myšlenky nebývají složité. Steven Covey ve své knize Sedm návyků vysoce efektivních lidí skvěle vyjadřuje jednoduché principy, jejichž opakované využívání má zásadní dopad na život jednotlivců i společnosti. " Zobrazit více…

„Pokud víme, kam chceme dojít („Začínej s myšlenkou na konec“), umíme si stanovit a následně dodržovat priority („důležité věci dej na první místo“) a umíme komunikovat a spolupracovat s dalšími lidmi („nejdříve se snaž pochopit, pak být pochopen“), pak výrazně zvyšujeme naše šance na dosažení úspěchu a nalezení štěstí v našem životě. Obrovská moudrost, čtivá forma, spousta konkrétních příkladů pro snadnou aplikaci principů – to jsou důvody, pro si tato kniha zaslouží naši pozornost.“, říká Roman Stupka, člen sítě Red Button.

ZÁSADY OSOBNÍHO ROZVOJE, KTERÉ ZMĚNÍ VÁŠ ŽIVOT

Nejúspěšnější kniha renomovaného autora „motivační“ literatury a experta na rodinnou problematiku a vedení lidí charakterizuje 7 návyků, které je třeba si osvojit, abychom jednali co možná nejefektivněji, a které jsou základem pro vytvoření harmonické, cílevědomé a integrované osobnosti. Čím větším změnám a obtížnějším úkolům musíme čelit, tím naléhavější je potřeba se jimi řídit. Představujeme aktualizované vydání knihy, která je považována za jednu z nejvlivnějších knih století a jež byla přeložena do více než 40 světových jazyků.

Kdo je Roman Stupka?

Roman Stupka cítí celý život potřebu ovlivňovat věci kolem sebe. Jako šéf klukovské party, kapitán fotbalového týmu nebo generální ředitel. Jeho zkušenosti „top manažera“ a krizového manažera mu umožnily pochopit roli leadera v businessu i životě. Je jí dát lidem společnou vizi a pomáhat jim, aby si našli svoji, která na tu společnou navazuje. Dále přijmout osobní odpovědnost za „design systému“ a týmovou za jeho provozování. Odstraňování demotivace je důležitější než hledání motivace a poslouchat je důležitější než mluvit. Nyní místo provozování systémů Roman „pomáhá dobrým firmám stát se ještě lepšími“ zejména pomocí metody Rockefellerových návyků.

2 min | 20. 4. 2018 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství