Říjen 2020 – Dávat a brát

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Kniha Dávat a brát je určena pro ty, kteří nevěří v tradiční paradigma, že základem úspěchu je asertivita a soutěživost. Organizační psycholog Adam Grant vám záživnou formou ukáže, že aktivně pomáhat bez nároků na jakoukoliv reciprocitu vede nejen k dobrému pocitu ale i úspěchu - vašeho i okolí." Zobrazit více…

Říká o knize Lenka Kučerová, členka sítě Red Button.

Adam Grant boří mýtus, že ti dobří vždy skončí poslední, vyhaslí jako sopka a zbití jak psi. Dokazuje, že dárci mají větší pravděpodobnost stát se šampiony. Zajímá vás, jak a proč dárci převládají na vrcholu žebříčku úspěšnosti? Autor knihy vás seznámí s úspěšnými dárci z nejrůznějších oborů. Úspěšní dárci mají jedinečný přístup k aktivitám ve čtyřech klíčových oblastech: vytváření sítě kontaktů, spolupráci, vyhodnocování a ovlivňování druhých.

Kdo je Lenka Kučerová?

Lenka Kučerová aktivně rozvíjí české podnikatelské prostředí od roku 2010, kdy jsem ve službách agentury CzechInvest založila program CzechAccelerator. Provozovala 2 pražské startup akcelerátory StartupYard a Wayra CEE a v roce 2015 spoluzaložila nadační fond StarLift, který se zaměřuje na rozvoj podnikavosti slibných vývojářů z Česka a Slovenska. Ve startupovém studiu CEAi měla na starosti rozvoj komunit, marketing, interního vzdělávání a firemní kultury. Na jaře 2019 se zapojila do iniciativy prg.ai založenou ČVUT, Univerzitou Karlovou, Akademií věd ČR a městem Prahou, která si klade za cíl přeměnit českou metropoli v jedno světových center AI.

10 min | 20. 9. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat