Říjen 2020 – Dávat a brát

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Kniha Dávat a brát je určena pro ty, kteří nevěří v tradiční paradigma, že základem úspěchu je asertivita a soutěživost. Organizační psycholog Adam Grant vám záživnou formou ukáže, že aktivně pomáhat bez nároků na jakoukoliv reciprocitu vede nejen k dobrému pocitu ale i úspěchu - vašeho i okolí." Zobrazit více…

Říká o knize Lenka Kučerová, členka sítě Red Button.

Adam Grant boří mýtus, že ti dobří vždy skončí poslední, vyhaslí jako sopka a zbití jak psi. Dokazuje, že dárci mají větší pravděpodobnost stát se šampiony. Zajímá vás, jak a proč dárci převládají na vrcholu žebříčku úspěšnosti? Autor knihy vás seznámí s úspěšnými dárci z nejrůznějších oborů. Úspěšní dárci mají jedinečný přístup k aktivitám ve čtyřech klíčových oblastech: vytváření sítě kontaktů, spolupráci, vyhodnocování a ovlivňování druhých.

Kdo je Lenka Kučerová?

Lenka Kučerová aktivně rozvíjí české podnikatelské prostředí od roku 2010, kdy jsem ve službách agentury CzechInvest založila program CzechAccelerator. Provozovala 2 pražské startup akcelerátory StartupYard a Wayra CEE a v roce 2015 spoluzaložila nadační fond StarLift, který se zaměřuje na rozvoj podnikavosti slibných vývojářů z Česka a Slovenska. Ve startupovém studiu CEAi měla na starosti rozvoj komunit, marketing, interního vzdělávání a firemní kultury. Na jaře 2019 se zapojila do iniciativy prg.ai založenou ČVUT, Univerzitou Karlovou, Akademií věd ČR a městem Prahou, která si klade za cíl přeměnit českou metropoli v jedno světových center AI.

10 min | 20. 9. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství