Duben 2022 – Problém tří těles

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

"Historie se napsala pro nás - to my jsme její krátkodobou součástí pro budoucí generace. Jaký chceme mít užitek v rámci evoluce a nekonečnosti vesmíru? Co je vlastně v životě opravdu důležité? Tahle témata a hledání odpovědí mě provází celý život a trilogie Kniha je zhmotňuje do akademicky precizně vykresleného a ne zcela nepravděpodobného příběhu." Zobrazit více…

Říká o knize Miky Škoda, člen sítě Red Button.

První díl trilogie „Vzpomínka na Zemi“, která staví na originálních myšlenkách o tom, jak by mohli žít lidé, kteří přijdou po nás. Děj knihy se odehrává v Říši středu, kde zuří Velká kulturní revoluce a Číňané, kteří nechtějí zůstat pozadu za Sověty a Američany, se v rámci tajného vojenského projektu pokoušejí navázat kontakt s mimozemskými civilizacemi. Třicet let poté začnou na Zemi umírat významní vědci a vznikají sekty, které vybízejí k návratu k přírodě. Objeví se nová počítačová hra pro virtuální realitu, zvláštní, čarovná a znepokojivá, která jako by ani nepocházela z tohoto světa. A pomalu se začíná vyjevovat pravda o tajném projektu z éry Kulturní revoluce. Problém tří těles obdržel prestižní ocenění Hugo za román roku 2015. Následující dva díly trilogie vyšly v letech 2008 a 2010.

Kdo je Miky Škoda?

Miky Škoda se za 7 let tvorby komunit okolo zážitkového vzdělávání a „skauta pro dospělé“ jako spousta jiných naučil, že v Česku máme mnohem větší schopnosti, než si myslíme. Ať už skrze vedení X-Challenge, iniciativy Educator i spolupráci s mnoha vzdělávacími projekty, se věnuje tomu, co nám chybí k naplnění vize být světovým akcelerátorem. Zabývá se tématy multioborového vzdělávání, inovací i základních soft-sklils jako práce s odvahou, které jsou pro inovace nezbytné.

15 min | 24. 3. 2022 | Pořad: Kniha měsíce

Kompetence: Společnost a kultura

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat