Duben 2022 – Problém tří těles

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

"Historie se napsala pro nás - to my jsme její krátkodobou součástí pro budoucí generace. Jaký chceme mít užitek v rámci evoluce a nekonečnosti vesmíru? Co je vlastně v životě opravdu důležité? Tahle témata a hledání odpovědí mě provází celý život a trilogie Kniha je zhmotňuje do akademicky precizně vykresleného a ne zcela nepravděpodobného příběhu." Zobrazit více…

Říká o knize Miky Škoda, člen sítě Red Button.

První díl trilogie „Vzpomínka na Zemi“, která staví na originálních myšlenkách o tom, jak by mohli žít lidé, kteří přijdou po nás. Děj knihy se odehrává v Říši středu, kde zuří Velká kulturní revoluce a Číňané, kteří nechtějí zůstat pozadu za Sověty a Američany, se v rámci tajného vojenského projektu pokoušejí navázat kontakt s mimozemskými civilizacemi. Třicet let poté začnou na Zemi umírat významní vědci a vznikají sekty, které vybízejí k návratu k přírodě. Objeví se nová počítačová hra pro virtuální realitu, zvláštní, čarovná a znepokojivá, která jako by ani nepocházela z tohoto světa. A pomalu se začíná vyjevovat pravda o tajném projektu z éry Kulturní revoluce. Problém tří těles obdržel prestižní ocenění Hugo za román roku 2015. Následující dva díly trilogie vyšly v letech 2008 a 2010.

Kdo je Miky Škoda?

Miky Škoda se za 7 let tvorby komunit okolo zážitkového vzdělávání a „skauta pro dospělé“ jako spousta jiných naučil, že v Česku máme mnohem větší schopnosti, než si myslíme. Ať už skrze vedení X-Challenge, iniciativy Educator i spolupráci s mnoha vzdělávacími projekty, se věnuje tomu, co nám chybí k naplnění vize být světovým akcelerátorem. Zabývá se tématy multioborového vzdělávání, inovací i základních soft-sklils jako práce s odvahou, které jsou pro inovace nezbytné.

Hana Jadavan

15 min | 24. 3. 2022 | Pořad: Kniha měsíce

Kompetence: Společnost a kultura

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství