Duben 2020 – Proč spíme

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Fascinující příběh o spánku a snění založený na vědeckých datech a výzkumech, který je zárověň na konkrétních příkladech velmi jednoduchou formou výprávěn a vysvětlován. Pokud chcete více do hloubky porozumět tomu, co se to s námi děje v průběhu té "nekontrolované" části našeho života a jak moc velký vliv má spánek na náš psychický a fyzický stav, tak je to kniha právě pro vás." Zobrazit více…

Říká o knize Martin Konečný, člen sítě Red Button.

Odhalte sílu spánku a snění

Kniha předního světového neurovědce Matthewa Walkera odkrývá nejnovější poznatky z výzkumu spánku a ukazuje, že evoluce nás touto bezbrannou a neproduktivní fází denního rytmu nevybavila náhodou. Díky převratnému rozvoji a dostupnosti zobrazovacích metod dokáže věda poprvé v historii zodpovědět, proč vůbec spíme, jak spánek prospívá našemu tělu a mozku a proč má neřešená dlouhodobá spánková deprivace tak ničivé následky pro naše zdraví.

Walker fascinujícím způsobem objasňuje vliv spánku na logické rozhodování, učení a paměť, na seřizování našich emocí a imunitní systém, ale i metabolismus a chuť k jídlu. A přesvědčivě dokládá, že chronický nedostatek kvalitního spánku nás může nejen mnoha různými způsoby zabít, ale také ovlivnit rozhodování a chování celé společnosti.

Seznamte se i vy s posledními vědeckými objevy, díky nimž pochopíte, jaký elixír zdraví, štěstí i moudrosti ve svých životech (a postelích) máme. V knize najdete i rady, jak odstranit různé špatné návyky a další překážky, které brání kvalitnímu spánku vás i vašich blízkých. Kniha byla přeložená do více jak 30 jazyků a již teď mění životy jednotlivců i celých společností.

Martin Konečný dílo zvolil mimo jiné proto, že se díky ní naučil více poslouchat potřeby svého těla a zkvalitnil svůj spánek. Jeho volba padla na tuto knihu i kvůli kritickému myšlení, které si můžete při čtení procvičovat. 

Kdo je Martin Konečný?

Martin Konečný si myslí, že jeho hlavním cílem je být co nejvíce se svojí rodinou a trávit čas se svými třemi dětmi. Má zatím kliku, že se mu to daří kloubit i s prací. Proto se po 16 letech v businessu, půl roku nespaní a rozhodování co dál, vydal vlastní cestou. Poslední dva roky zatím úspěšně staví konzultační firmu v oblasti rozvoje, vzdělávání a mediace. Zároveň se mu daří věnovat se tématům, které ho neskutečně baví a zdá se, že to i někomu pomáhá. Pokud vás zajímá něco z jeho osobní a profesní historie, tak mrkněte sem: http://mk-consulting.cz/o-martinovi/

15 min | 20. 3. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat