Duben 2020 – Proč spíme

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Fascinující příběh o spánku a snění založený na vědeckých datech a výzkumech, který je zárověň na konkrétních příkladech velmi jednoduchou formou výprávěn a vysvětlován. Pokud chcete více do hloubky porozumět tomu, co se to s námi děje v průběhu té "nekontrolované" části našeho života a jak moc velký vliv má spánek na náš psychický a fyzický stav, tak je to kniha právě pro vás." Zobrazit více…

Říká o knize Martin Konečný, člen sítě Red Button.

Odhalte sílu spánku a snění

Kniha předního světového neurovědce Matthewa Walkera odkrývá nejnovější poznatky z výzkumu spánku a ukazuje, že evoluce nás touto bezbrannou a neproduktivní fází denního rytmu nevybavila náhodou. Díky převratnému rozvoji a dostupnosti zobrazovacích metod dokáže věda poprvé v historii zodpovědět, proč vůbec spíme, jak spánek prospívá našemu tělu a mozku a proč má neřešená dlouhodobá spánková deprivace tak ničivé následky pro naše zdraví.

Walker fascinujícím způsobem objasňuje vliv spánku na logické rozhodování, učení a paměť, na seřizování našich emocí a imunitní systém, ale i metabolismus a chuť k jídlu. A přesvědčivě dokládá, že chronický nedostatek kvalitního spánku nás může nejen mnoha různými způsoby zabít, ale také ovlivnit rozhodování a chování celé společnosti.

Seznamte se i vy s posledními vědeckými objevy, díky nimž pochopíte, jaký elixír zdraví, štěstí i moudrosti ve svých životech (a postelích) máme. V knize najdete i rady, jak odstranit různé špatné návyky a další překážky, které brání kvalitnímu spánku vás i vašich blízkých. Kniha byla přeložená do více jak 30 jazyků a již teď mění životy jednotlivců i celých společností.

Martin Konečný dílo zvolil mimo jiné proto, že se díky ní naučil více poslouchat potřeby svého těla a zkvalitnil svůj spánek. Jeho volba padla na tuto knihu i kvůli kritickému myšlení, které si můžete při čtení procvičovat. 

Kdo je Martin Konečný?

Martin Konečný si myslí, že jeho hlavním cílem je být co nejvíce se svojí rodinou a trávit čas se svými třemi dětmi. Má zatím kliku, že se mu to daří kloubit i s prací. Proto se po 16 letech v businessu, půl roku nespaní a rozhodování co dál, vydal vlastní cestou. Poslední dva roky zatím úspěšně staví konzultační firmu v oblasti rozvoje, vzdělávání a mediace. Zároveň se mu daří věnovat se tématům, které ho neskutečně baví a zdá se, že to i někomu pomáhá. Pokud vás zajímá něco z jeho osobní a profesní historie, tak mrkněte sem: http://mk-consulting.cz/o-martinovi/

15 min | 20. 3. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství