Červenec 2020 – Restart

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

„Restart je mým záchranným lanem a příručkou při řízení komplexity. Podnikatelský a manažerský minimalismus bez zbytečného plevele. Stačí jen prolistovat, ale doporučuji do ní sáhnout i opakovaně, klidně jen pro jednu neotřelou radu, inspiraci, připomenutí, nakopnutí.“ Zobrazit více…

Říká o knize Dita Přikrylová, členka sítě Red Button.

Průvodce podnikatelským minimalismem

Provokativní, minimalistická a mimořádně poučná příručka zakladatelů známé americké firmy 37signals, proslavené úspěšnou webovou aplikací Basecamp a dalšími projekty, vás přinutí přehodnotit všechno, co jste se dosud dozvěděli o podnikání. Jak říká slavný guru marketingu Seth Godin: Tuto knihu můžete přehlížet jen na vlastní nebezpečí. Restart vám předkládá jiný – lepší a snazší – způsob, jak v podnikání uspět. Díky jednoduchému jazyku a nabídce jednoduchých řešení je ideální knihou pro každého, kdo někdy snil o tom, že se postaví na vlastní nohy. Cílevědomí podnikatelé, majitelé malých firem, lidé ponoření do své každodenní práce, kterou ale nenávidí, oběti „zeštíhlování“ a umělci, kteří už nechtějí strádat – ti všichni najdou na jejích stránkách neobyčejně cenné rady.

Dita věří, že kniha je užitečná téměř pro každého z nás. Ti, kdo mají v hlavě nápad a chtějí se pustit do podnikání si podle ní odnesou uvědomění, že není důvod svůj nápad nevyzkoušet v praxi. Pokud vám něco bránilo začít, Restart vám pomůže některé pochyby a úvodní bariéry odbourat. Pokud vedete firmy a týmy, můžete se inspirovat, jak zjednodušovat práci nejen sobě, ale i lidem kolem vás. No a v neposlední řadě může Restart být užitečný i všem, kdo pracují (jako zaměstnanci, freelanceři anebo jen pro radost). Každý si odnese pro sebe užitečný tip, který se dá rovnou aplikovat do praxe.

Kdo je Dita Přikrylová

Dita Přikrylová je vystudovaná softwarová inženýrka, kdysi datový analytik a šestým rokem (cheer)leader organizace Czechitas, kterou založila. Baví ji vzdělávání a hledání nových talentů v informačních technologiích a digitálních dovednostech, budování komunity a jejich organizační kultura, podnikání se sociálním přesahem a téma diverzity. Ráda by pomohla lidem se lépe adaptovat na profese budoucnosti a pomocí technologií svět kolem nás vytvářet. Včetně žen. Miluje dobrodružství ve všech aspektech svého života, je pro ni znakem učení se, poznání, překonávání sebe a překážek a vzrušení z nového a nepoznaného. Ráda (spolu)tvoří.

5 min | 20. 6. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství