Červen 2023 – Laskavci

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Vždy mě fascinovaly příběhy lidí, kteří se jednoho dne rozhodli změnit věci k lepšímu. Jsem přesvědčená o tom, že příklady táhnou a že v našem životě potřebujeme inspirativní odvážné osobnosti. Příběhy v knize nám dávají naději, že DOBRO stále existuje. Bez laskavosti můžeme my lidé jen těžko fungovat. Je to dovednost, která může zachránit tento svět." Zobrazit více…

Říká o knize Dominika Trčková, programová koordinátorka oblasti Laskavosti v Nadaci Lilie & Karla Janečkových.

Sedm lidských příběhů, inspirativních rozhovorů a pohledů na to, jak ze světa kolem nás učinit lepší místo pro život. Záměrem knihy Laskavci je inspirovat čtenáře v tom, že dobré skutky konáme nejen pro druhé, ale také pro sebe. Autorka ohledně tématu laskavosti vyzpovídala rovněž celou řadu odborníků, například lékaře Jana Vojáčka, farářku Martinu Viktorii Kopeckou nebo biohackerku Veroniku Allister. Autorka po hodinách rozhovorů s odborníky i laskavými lidmi a také desítkách přečtených knih, článků a výzkumů v knize uvádí sedm výhod, které tato vlastnost přináší do života všem, kdo ji žijí a šíří. Nechybí ani laskavé inspirace na dobré skutky, do nichž se snadno může zapojit každý z nás.

Kdo je Dominika Trčková?

Dominika Trčková vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky a Literární akademii Josefa Škvoreckého. Pracovala jako novinářka na volné noze. Dlouhá léta se věnovala public relations a produkci gastronomické akce Prague Food Festival. Od roku 2015 pracuje v Nadaci Lilie & Karla Janečkových, je programovou koordinátorkou oblasti Laskavosti. Kniha Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět je její prvotinou. Ve volném čase se věnuje psaní cestovatelského blogu.

Hana Jadavan

11 min | 22. 6. 2023 | Pořad: Kniha měsíce

Kompetence: Inspirování, Vlastní zapojení

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství