Červen 2022 – Koučování

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Je to úplně první knížka, kterou jsem si přečetl ohledně osobního rozvoje, a dost změnila celý můj způsob uvažování ohledně řízení lidí. Měl by si ji přečíst každý, kdo pracuje v týmu a kdo má nějakou ambici řídit druhé." Zobrazit více…

Říká o knize Petr Ludwig, člen sítě Red Button.

Koučování se dnes stává stále významnějším, účinnějším nástrojem vedení lidí. Stalo se uznávanou, nepřehlédnutelnou profesí. Manažeři si začínají uvědomovat, že koučování jim umožňuje podívat se na problémy jinak, než byli dosud zvyklí, že při něm mohou objevovat nové příležitosti a nová řešení problémů. Není zdaleka jen nástrojem, který mohou manažeři využívat pro plánování, delegování nebo řešení problémů. Vyžaduje zcela jiný, pozitivnější přístup k lidem. Chceme-li koučovat, musíme potlačit nedůvěru ve schopnosti druhých lidí, opustit staré postupy a osvobodit se od zažitých způsobů myšlení.Tento bestseller Johna Whitmora, známého britského poradce a pedagoga a jednoho z nejúspěšnějších koučů evropského kontinentu, nabízí srozumitelný a snadno použitelný návod, jak si osvojit umění správně koučovat, a objasňuje proces, postupy a praxi koučování a jeho přínos pro uvolňování lidského potenciálu a zvyšování individuální výkonnosti.

Kdo je Petr Ludwig?

Petr Ludwig je autorem úspěšné knihy Konec prokrastinace,  tvůrce podcastu DEEP TALKS, zakladatel vzdělávací společnosti GrowJOB, konzultant a speaker. Zaměřuje se zejména na témata spojená s prokrastinací, kritickým myšlením a životními hodnotami.

Hana Jadavan

9 min | 17. 5. 2022 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství